logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

EFFECT RODENT měkká návnada

[ Zpět ]

NázevEFFECT RODENT měkká návnada
Skupina14 - rodenticid
Číslo stanoviska103/2007
Držitel rozhodnutíUNICHEM AGRO CZ spol. s r.o., Dominova 2468/5, 158 00 Praha 5
VýrobceUNICHEM d.o.o., Sinja Gorica 2, Vrhnika,
Složenídifenacoum 0,05g/kg, bitrex 0,05g/kg, butylhydroxytoluol 1g/kg,
Popis přípravkuměkká návnada je balená v menších porézních sáčcích (po asi 10 g), které se nesmí otevírat,
Balení 
Užitínávnady umístíme na místech, kde se pohybují myši a potkani. Tam, kde se pohybují také lidé nebo zvířata, návnady přikryjeme starými deskami nebo cihlami. Měkkou návnadu můžeme používat jako rodenticid v domech, okolo staveb, ve skladištích zemědělských plodin, v potravinových skladech nebo na hospodářských farmách.
Způsob použitík likvidaci myší i potkanů: myš domácí (Mus musculus): návnadu v množství 30 g po 2-5 m postavíme na hromádku (v případě menší populace myší můžeme hromádku rozdělit) na zakrytá místa, blízko hnízda nebo míst, kde se pohybují. Černý potkan (Rattus rattus) a šedý potkan (Rattus norvegicus): návnadu v množství 180 g postavíme na hromádku po 5-10 m (v případě menší populace potkanů můžeme hromádku rozdělit) na zakrytých místech, blízko hnízda nebo místa, kde se pohybují. Použitou návnadu je třeba neustále doplňovat a je nutné se starat o to, aby ji hlodavci požívali nejméně 15 dní pro myši a 10 dní pro potkany, nebo dokud nejsou myši a potkani úplně vyhubeni.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníZákaz používání přípravku ve volné přírodě tak, aby aplikace neohrozila volně žijící živočichy a životní prostředí. Přípravek nesmí být požit jinak, než jak je uvedeno v návodu na použití!
Způsob skladováníSkladovat odděleně od potravin a krmiv, neskladovat v blízkosti hořlavin. Skladovat pouze v uzavřených originálních obalech.
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03