logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

EFFECT RODENT parafinové bloky

[ Zpět ]

NázevEFFECT RODENT parafinové bloky
Skupina14 - rodenticid
Číslo stanoviska104/2007
Držitel rozhodnutíUNICHEM AGRO CZ spol. s r.o., Dominova 2468/5, 158 00 Praha 5
VýrobceUNICHEM d.o.o., Sinja Gorica 2, Vrhnika,
Složenídifenacoum 0,05g/kg, bitrex 0,05g/kg, butylhydroxytoluol 1g/kg,
Popis přípravkuparafinové bloky,
Balení 
Užitíjako rodenticid v kanalizacích, ve skladištích se zemědělskými výrobky (ve kterých není zboží rozsypáno), uvnitř hospodářských farem a ve skladištích potravin.
Způsob použitík likvidaci: myš domácí (Mus musculus): návnadu v množství 30 g bloků postavíme na hromádku po 2-5 m (v případě menší populace myší můžeme hromádku rozdělit) na zakrytých místech, blízko hnízda nebo místa, kde se pohybují. Černý potkan (Rattus rattus) a šedý potkan (Rattus norvegicus): návnadu v množství 180 g postavíme na hromádku po 5-10 m (v případě menší populace potkanů můžeme hromádku rozdělit) na zakrytých místech, blízko hnízda nebo místa, kde se pohybují. V místech, kde se pohybují také lidé a jiná zvířata, je musíme přikrýt. Použitou návnadu je třeba neustále doplňovat a je nutné se starat o to, aby ji hlodavci požívali nejméně 15 dní pro myši a 10 dní pro potkany, nebo dokud nejsou myši a potkáni úplně vyhubeni. Uhynulá zvířata odstraňte. Při použití musíme zabránit znečištění vody tak, že používáme návnady ve vzdálenosti minimálně 20 metrů od vody.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníZákaz používání přípravku ve volné přírodě tak, aby aplikace neohrozila volně žijící živočichy a životní prostředí. Přípravek nesmí být požit jinak, než jak je uvedeno v návodu na použití!
Způsob skladováníSkladovat odděleně od potravin a krmiv, neskladovat v blízkosti hořlavin. Skladovat pouze v uzavřených originálních obalech.
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03