logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare
 


LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Desanal K plus

[ Zpět ]

NázevDesanal K plus
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska19/2008
Držitel rozhodnutíMIKA a.s., Skalka 1858, 560 02 Česká Třebová,
VýrobceMIKA a.s., Skalka 1858, 560 02 Česká Třebová,
Složeníkyselinu ortofosforečnou 225g/kg, Peroxid vodíku 20g/kg,
Popis přípravkuKyselý tekutý čistící a dezinfekční prostředek na bázi kyselých a oxidačních látek,
Balení 
Užitípoužívá se jednak v nižší koncentraci k rozpuštění usazenin v potrubních systémech s automatickým dávkováním v zemědělství a v potravinářství, ve vyšší koncentraci je jeho čistící účinek doplněn současně i účinkem dezinfekčním,
Způsob použitípro čištění usazenin potrubních systémů a dojíren v zemědělství se přípravek DESANAL K+ ředí v poměru 1 litr na 200 litrů vody. Doba cirkulace musí být minimálně 20 minut při teplotě min. 50°C. Pro zajištění čistícího a současně i optimálního baktericidního a fungicidního účinku (dezinfekce potravinářských ploch, strojů a zařízení), je nutné použít koncentraci 3 l přípravku na 100 l vody při teplotě min. 20 - 40 °C a době působení 10 min. Doporučujeme střídání přípravku:1x DESANAL A+,1 x DESANAL K+.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníPo provedené sanitaci se musí zbytky přípravku ze sanitovaných povrchů a ploch dokonale opláchnout pitnou vodou.
Způsob skladováníSkladovat odděleně od alkalických kovů, alkálií a redukčních činidel. Skladovat v temnu a chladu v originálním uzavřeném balení.Upozornění :Při teplotách nad 60°C může dojít k samovolnému rozkladu koncentrátu.
Doba použitelnosti6 měsíců

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Květen 2019 12:02