logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

JD Zal Perax II VT48

[ Zpět ]

NázevJD Zal Perax II VT48
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska49/2008
Držitel rozhodnutíJohnsonDiversey ČR spol. s r.o., K Hájům 2, 155 00 Praha 5
VýrobceSolvay Chemie b.v. Schepersweg 1, 6049 CV Herten, Holandsko.
Složeníkyselina peroctová, peroxid vodíku,
Popis přípravkučirá bezbarvá kapalina,
Balení 
Užitívysoce účinný dezinfekční prostředek na bázi kyseliny peroctové, který dále obsahuje povrchově aktivní látky, které zlepšují kontakt s povrchem. vykazuje baktericidní, fungicidní, virucidní a sporicidní účinnost. Užití především v zemědělství a v živočišné výrobě na konečnou dezinfekci předem důkladně očištěných a opláchnutých povrchů v objektech pro chov hospodářských zvířat, na demontovaná zařízení, dezinfekci obuvi a systémů na rozvod vody apod. Lze použít i na dezinfekci vody používanou pro drůbež na navlhčení zrní.
Způsob použitíAplikuje se na předem důkladně očištěný povrch namáčením. Objekty pro chov hospodářských zvířat, aplikace sprejováním: 0,5 – 1% (obj.) roztok (25 l/ 100 m2). Demontované zařízení, aplikace sprejováním nebo ponorem v lázni: 0,5 – 1% (obj.) roztok. Ošetření obuvi: 0,5 – 1% (obj.) roztok, denně obnovovat. Rozvody vody: na čištění a dezinfekci 1% (obj.) roztok (systém s vypouštěním) nebo 0,2% roztok (systém bez vypouštění). Pitná voda pro drůbež: 0,05% (obj.) roztok (odpovídá 25 ppm kyseliny peroctové). Mlžení: 4 – 5% (obj) roztok (1,25 l/ 1000 m3)
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
Upozornění 
Způsob skladováníSkladovat v původní uzavřených obalech mimo extrémní teploty a sluneční záření.
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03