logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare
 


LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Calgodip T-Hexx Dry

[ Zpět ]

NázevCalgodip T-Hexx Dry
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska16/2009
Držitel rozhodnutíEurofarm systems s.r.o., Puclice 72, 345 61 Staňkov, okres Domažlice, Česká republika.
VýrobceCalvatis GmbH, Dr.-Albert-Reimann-Str.2, 68526 Ladenburg, Německo.
SloženíEthanolum anhydricum, Crospovidonum+Polyurethane, Ceruleum nitens FCF, Triclosan.
Popis přípravkuTmavě modrá, viskózní kapalina.
BaleníHDPE láhev. 0,95 l
UžitíDip – ošetřující a pečující přípravek určený pro zaprahnutí mléčné žlázy.
Způsob použití1. Před použitím si nasaďte rukavice. 2. Po úplném vydojení mléčné žlázy struky v dobře větrané místnosti očistěte dezinfekčním přípravkem (např. calgonit Polyalkohol) a čistou papírovou utěrkou (např. calgonit Euterpapier) 3. Pokud je to nutné, aplikujte do každého struku - podle doporučení veterinárního lékaře - příslušné antibiotikum. 4. Struky ještě jednou očistit dezinfekčním prostředkem (př. Calgonit Polyalkohol) a čistou papírovou utěrkou (např. calgonit Euterpapier) 5. Struky celé ponořit do calgodip T-HEXX DRY. Zajistěte, aby se použitý roztok nesmíchal s dosud nepoužitým roztokem. Dvojité použití calgodip T-HEXX DRY: tj. při zaprahnutí a 5-7 dní před otelením, minimalizuje riziko infekce a popraskání struku před otelením.
Bezpečnost práceUchovávejte mimo dosah dětí. Uchovávejte obal těsně uzavřený. Uchovávejte mimo dosah zdrojů zapálení – Zákaz kouření. Při zasažení očí okamžitě důkladně vypláchněte vodou a vyhledejte lékařskou pomoc. Při styku s kůží okamžitě omyjte velkým množstvím vody. Používejte vhodné ochranné rukavice a ochranné brýle nebo obličejový štít. Při požití okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc a ukažte tento obal nebo označení
UpozorněníVysoce hořlavý – Dráždí oči, kůži!
Způsob skladováníPři teplotě 5 – 20°C v uzavřeném originálním obalu.
Doba použitelnosti12 měsíců.

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Květen 2019 12:02