logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Flyfighter

[ Zpět ]

NázevFlyfighter
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska22/2009
Držitel rozhodnutíBayer s.r.o. Environmental Science Siemensova 4 155 00 Praha 5 - Stodůlky Česká republika
VýrobceBayer Environmental Science S.A., Lyon, Francie,
Složenícyfluthrin 50 g/ l
Popis přípravkumakro-emulze (olej ve vodě),
Balení 
Užitíinsekticidní přípravek k hubení much a potemníka stájového v objektech živočišné výroby,
Způsob použitík residuálnímu postřiku se použijí běžné ruční nebo motorové postřikovače. Optimální tlak je 2 – 3 bary. Nádobu s přípravkem důkladně protřepejte. Postřikovou kapalinu je třeba spotřebovat během 4-6 hod. Dávkování: 80 ml přípravku/ 10 l vody. Aplikujte 50 ml postřikové kapaliny na 1 m2, u silně porézních materiálů (stěny) je třeba zvýšit dávku na 100-130 ml postřikové kapaliny na 1 m2. Proti mouchám se ošetřují místa kde se hmyz nejvíce shromažďuje (okenní rámy, trámy, osluněné stěny apod.). Proti potemníku se provede celoplošný postřik stěn, možných úkrytů a konstrukcí (doporučuje se použít v kombinaci s přípravkem Antilarva, který působí na larvální stádia). Opakování je třeba provést v závislosti na vývojovém cyklu jednotlivých druhů tak, aby byly zasaženy i další populace.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
Upozornění 
Způsob skladováníSkladovat odděleně od potravin a krmiv, neskladovat v blízkosti hořlavin. Skladovat pouze v uzavřených originálních obalech.
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Květen 2019 12:02