logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Mikasan D

[ Zpět ]

NázevMikasan D
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska64/2009
Držitel rozhodnutíMika a.s., Skalka 1858 560 02 Česká Třebová Česká republika
VýrobceMika a.s., Skalka 1858 560 02 Česká Třebová Česká republika
Složenívoda, kyselina fosforečná(max.250g/l), kyselina sírová (max.60g/l), peroxid vodíku (do 10g/l), tenzidy
Popis přípravkubezbarvá nebo mírně nažloutlá kapalina
Baleníkanystr 28 kg, sud 220 kg, kontejner 1200 kg
UžitíMikasan D je kapalný kyselý čistící prostředek na bázi kyseliny fosforečné. Přípravek účinně emulguje tuky, bílkoviny, rozpouští vápenaté a jiné minerální usazeniny. Má sníženou pěnivost a dobrý mikrobicidní účinek. Čistící efekt vysoký je již při koncentracích cca 0,5 % a teplotách 40° C. Mikasan D obsahuje specielní tenzidy, které slouží současně jako inhibitory koroze. Přípravek je určen k profesionálnímu použití.
Způsob použitíMikasan D je určen pro všechny strojové i ruční postupy čištění, u kterých je vyžadováno kyselé prostředí. Doporučená koncentrace je 1,0 - 2,5 % u jednostupňového čištění, 0,5 - 1,5 % u vícestupňového čištění. Doporučený rozsah teplot je 40 - 95 °C. K proplachování potrubních systémů se používá koncentrace 0,5 % při teplotách 40-50 °C. Pro dezinfekci se používá v 1,5% koncentraci. MIKASAN D je šetrný ke všem používaným materiálům, je použitelný pro čištění povrchů z chromniklové oceli, hliníku, mědi, cínu, gum a umělých hmot odolných proti kyselinám
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.Zabraňte možnému úniku MIKASANU D do spodních a povrchových vod. Chraňte před dětmi.
UpozorněníOčištěnou plochu po aplikovaném roztoku je nutno dokonale opláchnout čistou vodou.
Způsob skladováníVýrobky se skladují v běžných, krytých, čistých skladech, chráněny před povětrnostními vlivy a přímým slunečním zářením. Uchovávejte odděleně od potravin, nápojů a krmiv a vždy v originálním balení, v temnu, suchu a chladnu. Chraňte před mrazem.
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03