logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 5.4.2018

Lerasept D402

[ Zpět ]

NázevLerasept D402
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska73/2009
Držitel rozhodnutíStockmeier Chemie, Eckendorfer Strasse 10, 33609 Bielefeld
VýrobceStockmeier Chemie, Eckendorfer Strasse 10, 33609 Bielefeld
Složenísměs KAS, alkoholy,
Popis přípravkubezbarvý až slabě žlutý roztok,
Balení 
UžitíPřípravek z čtyřsložkové amoniové sloučeniny se širokým mikrobiocidním spektrem účinků proti bakteriím,houbám,plísním a řasám. Smyslově neutrální, lehce omyvatelný, nevyvolává korozi.Produkt lze nanášet rozprašováním, rostřikováním nebo pěnováním ve všec
Způsob použitíKoncentrace: usmrcování bakterií 1,0 - 1,5%, usmrcování hub a plísní 0,5 - 1,5%. Teplota: 20°C.Doba: 30 - 60 minut. Pro účinnou desinfekci je třeba použít 0,4 litru aplikačního roztoku na m2 plochy. Podmínky použití jsou zásadně závislé na druhu a rozsah
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníPo dezinfekce musí být všechny ošetřené plochy důkladně opláchnuty pitnou vodou. Při dodržování určení uplatnění přípravku a dodržování možných stanovených místních, lokálních předpisů nejsou známy negativní dopady na životní prostředí.
Způsob skladováníSkladovat v pevně uzavřených nádobách v chladném a suchém prostoru. Vyvarovat se účinků vysokých nebo příliš nízkých teplot. Chránit před přímým slunečním zářením.
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Úterý, 02 Duben 2019 07:29