logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

ALPHABAN SUPER 5 ME

[ Zpět ]

NázevALPHABAN SUPER 5 ME
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska11/2010
Držitel rozhodnutíPelGar spol. s r.o. Na výsluní 2424/7 100 00 Praha 10
VýrobcePelGar International Ltd., Unit 13, Newman Lane, Industrial Estate, Alton, Hampshire GU34 2 QR, Velká Británie. Pro firmu PelGar s.r.o. vyrábí a přebaluje AGROCHEMA družstvo STUDENEC, 675 02 Koněšín, okres Třebíč.
SloženíAlpha-cypermethrin 5%, Piperonylbutoxid 20% váhově.
Popis přípravkuŠirokospektrý insekticidní koncentrát ve formě vodné mikroemulze,
Balení 
Užitík hubení štěnic, švábů, cvrčků, roztočů, mravenců, blech, ploštic, rybenek, vší, nežádoucích brouků a.j. v obytných budovách, jatkách, zemědělských objektech, potravinářských skladech a výrobních prostorách, místech skladování odpadu, hnojištích – zvláště pak i k hubení parazitujících drobných roztočů (čmelíků) a drobných brouků v drůbežárnách. Vhodný i k hubení létavého hmyzu.
Způsob použitíPřípravek na 5 litrů - Nízkotlaký postřik: Lezoucí hmyz - švábi, štěnice, blechy a.j. 60ml, v okolí dveří a oken, “bariérový“ postřik. Malí brouci, červení roztoči, 60ml, na vodorovné i svislé klíšťata, vši povrchy, u spár, trhlin – 1m, pásový postřik ihned po přemístění drůbeže, opakovaný na plném povrchu a před novým nasazením drůbeže na místa, kde se zdržují nebo byli pozorováni. Létající hmyz 60ml neužívat proti mouše domácí v intenzivně ošetřovaných objektech, aby nedošlo k chybě, vedoucí k rezistenci.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
Upozornění 
Způsob skladováníPřípravek skladujte v suchých, chladných a uzamykatelných skladištíchpři teplotě od +5 až 30°C. Skladujte v originálních neporušených obalech. Chraňte před přímým slunečním světlem a mrazem.
Doba použitelnosti3 roky

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03