logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare
 


LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Disinfect forte

[ Zpět ]

NázevDisinfect forte
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska29/2010
Držitel rozhodnutíArthur Schopf Hygiene GmbH & Co.KG Pfaffensteinstrasse 1 83115 Neubeuern Germany
VýrobceArthur Schopf Hygiene, Pfaffensteinstrasse 1, 83115 Neubeuern, Germany,
Složeníglutaraldehyd 10-25%, didecyldimethylammonium chlorid 2,5 – 10%, pomocné látky,
Popis přípravkukapalina,
Balení 
Užitívysoce koncentrovaný plošný dezinfekční čistič na neformaldehydové bázi s vynikajícím hloubkovým účinkem i při silném proteinovém zatížení. Svou stabilitu vůči organickému znečištění dosahuje pomocí kombinace účinných látek C5-C10, které zároveň zvyšují dlouhodobý účinek. Disinfect forte působí proti bakteriím, plísním a virům. Účinně eliminuje původce následujících onemocnění: Prasata: prasečí mor, Aujeszkyho choroba (pseudorabies), salmonelóza, dysenterie, parvoviróza, enterotoxémie, virózní onemocnění, erysipeloid (červenka), PIA, APP, PRRS, slintavka a kulhavka, rhinitis atrophicans (sípavka prasat), mykoplasma, pasterelóza, influenza (chřipka), clostridie atp. Hovězí dobytek: kulhavka a slintavka, IBR – Bovine Rhinotracheitis / IPV, hovězí chřipka atp. Drůbež: onemocnění gumboro, Markova choroba, aviární influenza (H5N1), salmonelóza, Newcastleská choroba, střevní infekce (kolibakterie), mykóza, ekzémy, stafylokoky, streptokoky, enterokoky atp.
Způsob použitíBaktericidy/fungicidy/virucidy: Preventivní dezinfekce: 1%, působí do 60 minut. Speciální dezinfekce: 2%, působí do 120 minut. Na řádně vyčištěnou plochu naneste roztok o 400 ml/m2. Aplikační roztok stejnoměrně rozprašujte pomocí vysokotlakých čističů, pěnových rozprašovačů, atd. Rozprašování: 1,5 litrů koncentrátu s 1 litrem vody a rozprašovací přísadou o 250-500 ml (FOG ADD) rozprašujte pomocí rozprašovače na plochu stáje o 1000 m3. Minimální doba účinku činí 2 hodiny. Dezinfekce rohoží na dobytek: 3%.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
Upozornění 
Způsob skladováníSkladovat pouze v uzavřených originálních obalech při teplotách 5 - 25°C.
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Květen 2019 12:02