logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare
 


LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

COMBI DES PLUS

[ Zpět ]

NázevCOMBI DES PLUS
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska94/2010
Držitel rozhodnutíSYPERA s.r.o., V Lučinách 355, 463 12 Liberec XXV – Vesec Česká republika
VýrobceNorkem AS; , Lagerveien 12 B, N -4033, Stavanger, Norsko,
SloženíKvartérní amonné sloučeniny, benzyl-C12-16-alkyldimethyl, chloridy (1-5 %); N,N-Didecyl-N-methyl-poly-(oxyethyl), amoniumpropionat (1-5 %); Amidy,koko,N,N-bis (hydroxyethyl) (1-5 %),
Popis přípravkukapalina,
Balení5 l
UžitíDezinfekční přípravek s účinností: baktericidní, fungicidní, virucidní na Adenovirus (type 5) a s účinností proti kvasinkám, Salmonella enterica a Listeria monocytogenes. Přípravek je určen na mytí všech vodovzdorných povrchů. Lze ho použít i pro pěnové čištění. Neobsahuje fosfáty.
Způsob použitíKoncentrace/ředění: 10 ml/l chladné vody , podlahy, chladící zařízení, boxy, pěnové čištění – 10 ml/l chladné vody. Čas působení (kontaktní čas): Baktericidní, fungicidní účinnost, kvasinky a Listeria monocytognes: 1% roztok - kontaktní čas 10 minut nebo 2% roztok - kontaktní čas 5 minut, Salmonella enterica 1% roztok – čas 15 minut, nebo 2% roztok a 5 minut, Virucidní účinnost: 10% roztok – čas 15 minut. Plochy, které přicházejí do styku s poživatinami musí být po umytí opláchnuty čistou vodou.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníPlochy, které přicházejí do styku s poživatinami musí být po umytí opláchnuty čistou vodou.
Způsob skladováníObal uchovávat těsně uzavřený a suchý. Skladovat v chladnu a na dobře větraném místě. Teplota skladování nesmí klesnout pod bod mrazu a přesáhnout 30°C. Přípravek nesmí být skladován pod přímým slunečním zářením ani u zdrojů tepla. Skladovat mimo dosah dětí
Doba použitelnosti12 měsíců v originálním obalu.

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Květen 2019 12:02