logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare
 


LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Dutrion Powder

[ Zpět ]

NázevDutrion Powder
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska39/2011
Držitel rozhodnutíForex Bohemia spol. s r.o., Vídeňská 117 a, 619 00 Brno, Česká republika.
VýrobceDuka Production Ltd., P.O. Box 30, 7730 AA Ommen, The Netherlands,
SloženíDutrion Powder Component A: Sodium chlorite 30 – 60%, Sodium chlorate 10 – 30%, Sodium carbonate 5 – 10%. Dutrion Powder Component B: Sodium bisulfate 30 – 60%.
Popis přípravkudvousložkový dezinfekční přípravek Dutrion Powder skládající se z Komponentu A - bílý prášek nebo granule a z Komponentu B – bílé nebo žluté krystalky bez zápachu, pH 2.
Balení 
Užitídezinfekce na bázi chlordioxidu pro potravinářské provozy,
Způsob použitíPříprava zásobního roztoku: Krok 1: Zvolte si požadovanou koncentraci zásobního roztoku podle směšovací tabulky na etiketě přípravku. Naplňte vhodný zásobník pro chlordioxid přesným objemem pitné vody. Změřte teplotu vody v zásobníku (optimální je 20°C). Krok 2: Nejdříve přidejte pomalu komponentu A do objemu vody v zásobníku. Dále přidejte pomalu komponentu B do objemu vody v zásobníku.Rychle a pevně uzavřete zásobník. Nečeřte a nemíchejte vodu ani netřeste zásobníkem. Vyčkejte podle časového plánu.Krok 3: Po reakční době: malé zásobníky šetrně potřepejte nebo pomalu rozmíchejte obsah ve větších zásobnících. Teď je zásobní roztok s chlordioxidem připravený k dávkování. Skladujte v chladné, tmavé a větrané místnosti. Dávkování: Komponenta A 250 g + 250 g komponenty B do 25,0 l vody = 0,2% koncentrace ; do 16,7 l vody = 0,3% koncentrace ; do12,5 l vody = 0,4% koncentrace finálního roztoku ClO2.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníVždycky buďte opatrní vzhledem k uvolňování výparů ClO2 v průběhu míchání. Buďte opatrní vzhledem k uvolňování plynu a nikdy nedávkujte komponenty do otevřených zásobníků nebo kbelíků. Ujistěte se, aby při dávkování do pitné vody maximální teplota nepřesáhla 40°C.
Způsob skladováníSkladujte v chladné, tmavé a větrané místnosti.
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Květen 2019 12:02