logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare
 


LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

DIVOSAN FORTE

[ Zpět ]

NázevDIVOSAN FORTE
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska90/2006
Držitel rozhodnutíJohnsonDiversey Česká republika s.r.o., K Hájům 1233/2, 155 00 Praha 5 - Stodůlky, Česká republika
VýrobceDegussa – Hüls, Rakousko.
SloženíPeroxid vodíku 15-<30 %, kyselina octová 15-<30 %, kyselina peroctová 15-<30 %.
Popis přípravkuBezbarvá kapalina.
Balení32 kg, 220 kg. Kanystr, sud .
UžitíDezinfekční prostředek na bázi stabilizované kyseliny peroctové,vhodný především pro studenou dezinfekci ve všech oblastech potravinářského průmyslu, zvláště v pivovarnictví, mlékárenství a v nápojovém průmyslu.
Způsob použitíK rychlé dezinfekci v doporučené koncentraci 0,05 – 0,15 %, při teplotě 8 – 90 °C, po dobu 5 – 15 minut. Dezinfekce s výdrží ( pouze u nerezové oceli) v doporučené koncentraci 0,05 %, při pokojové teplotě, po dobu 6 – 12 hodin.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě schválené MZ ČR.
UpozorněníPro dezinfekci membránových zařízení se používá Divosan Forte v koncentraci do 0,1 % podle doporučení výrobce zařízení. Divosan Forte je v aplikačním roztoku nepěnivý, proto se dobře hodí pro CIP sanitaci a další aplikace.Nesmí být aplikován rozprašovacími přístroji, které pracují s koncentrátem ani přístroji na principu tlakové nádoby ( například Divojet ). Pro čerpání koncentrátů z obalů je k dispozici ruční pumpa. Koncentrát se nesmí míchat s jinými koncentrovanými sanitačními prostředky. Aplikační roztoky Divosan Forte jsou skladovatelné. Odbourávají se o něco rychleji při styku s nečistotami a v přítomnosti kyselých čistících prostředků. Po zatížení nečistotami nebo aciditou je třeba ověřit a případně zvýšit koncentraci nebo připravit nový roztok. Po provedené sanitaci je třeba zařadit výplach ( oplach ) čistou vodou. Divosan Forte je rychle a úplně oplachovatelný. Optimální použití a dávkování stanoví na místě odborný poradce Diversey Lever.
Způsob skladováníPři teplotě do 25°C, skladovat v původních těsně uzavřených obalech, v chladu, uchovat mimo dosah hořlavých materiálů.
Doba použitelnosti6 měsíců.

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Květen 2019 12:02