logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare
 


LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

BUFFODINE

[ Zpět ]

NázevBUFFODINE
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska76/2011
Držitel rozhodnutíTekro, spol. s r.o. Višňová 2/484 140 00 Praha 4 Česká republika
VýrobceEvans Vanodine International, Brierley Road, Walton Summit, Preston, Lancashire, PR5 8AH England.
SloženíÚčinná látka: jód 11,16g/kg. Ostatní látky: ethoxylované alkylalkoholy, jodid sodný, síran sodný, dihydrogenfosforečnan sodný, hydrogenfosforečnan disodný, voda.
Popis přípravkuKapalný přípravek pro profesionální použití.
Balení 
UžitíBuffodine je stabilizovaný jodoforový biocidní přípravek určený k dezinfekci jiker v chovech ryb. Vyvinut speciálně pro dezinfekci nově vytřených jiker a jiker v očních bodech. Vysoce účinný proti virům ryb včetně původců infekční nekrózy pankreatu (IPNV) a virové hemorrhagické septikémie (VHSV), atd. Účinný proti patogenním bakteriím a plísním (včetně původce furunkulózy).
Způsob použitíPodle návodu k použití.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníPřípravek nesmí být používán pro léčbu ryb, násadových jiker nebo váčkového plůdku! Přestože BUFFODINE není toxický pro jikry, je i v nízkých koncentracích toxický pro ryby.
Způsob skladováníSkladovat na chladném místě bez přístupu světl Uchovávat v originálních obalech. Obaly dobře uzavírat. Neskladovat v blízkosti chlornanu a jiných oxidačních činidel.
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Květen 2019 12:02