logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Login



Seznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

ALCOHEXIDINE

[ Zpět ]

NázevALCOHEXIDINE
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska67/2011
Držitel rozhodnutíKheiron s.r.o. Maroldova 1340 250 82 Úvaly u Prahy Česká republika
VýrobceQUAT-CHEM LTD, VICTORIA TRADING ESTATE, DRURY LANE, OLDHAM, OL9 7PJ, UK,
Složení0,5% chlorhexidin-diglukonátu v 70% alkoholu
Popis přípravkukapalina,
Balení5 litrů
UžitíŠirokospektrální dezinfekce použitelná ve veterinárním lékařství vhodná pro dezinfekci rukou, kůže, nástrojů a pracovních ploch. ALCOHEXIDIN kombinuje širokospektrální antimikrobiální aktivitu alkoholu se silnou reziduální aktivitou chlorhexidindiglukonátu a nabízí ochranu proti běžným patogenům a virům vyskytujícím se ve zdravotnických zařízeních (HIV, Hepatitida B, Herpes).
Způsob použitíRuce a všechny povrchy by pro maximální účinnost měly být zbaveny všech organických nečistot. Na ruce aplikujte ALCOHEXIDIN, dobře rozetřete na všechny části a nechte zaschnout. Na plochy a nástroje rovněž nastříkejte a otřete. Ověřte materiálovou kompatibilitu, obzvláště s plasty a gumou.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
Upozornění 
Způsob skladováníSkladujte v uzavřených obalech při pokojové teplotě. Udržujte mimo zdroje vznícení. Nemíchejte s ostatními chemikáliemi.
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03