logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare
 


LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

FLUBEX COMPRESSE

[ Zpět ]

NázevFLUBEX COMPRESSE
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska98/2011
Držitel rozhodnutíSlom s.r.o., Staromlýnská 47, 760 01 Zlín-Příluky, Česká republika.
VýrobceFerbi S.R.L. Viale I Maggio-Contrada Ripoli, Masciano S Angelo (TE) Italy,
Složení1-(4-chlorophenyl)-3-(2,6-diflurobenzoyl)močovina 2 g ve 100 g přípravku.
Popis přípravkuInsekticidní přípravek, ve formě ve vodě rozpustných tablet, Hmotnost tablety je 2 g.
Balení 
Užitíurčený k hubení larev komárů a pakomárů, líhnoucím se v malých vodních nádržích. Přípravek je ve vodě účinný kontaktně a požerově. Účinná látka přípravku brání tvorbě nové kutikuly larev, při jejich svlékání a tím působí jejich uhynutí během 2-3 dní. Přípravek není toxický pro rostliny, jestliže je aplikován v doporučených dávkách. Přípravek má dlouhou reziduální účinnost ve stojaté i v mírně tekoucí vodě.
Způsob použitílze aplikovat do vody ve venkovním i vnitřním prostředí. Tablety se umístí na povrch vody v doporučeném dávkování. V čisté vodě: 1 tableta na každých 250-500 litrů vody. Ve vodě s vysokým množstvím organického materiálu (bažiny, tůně): 1 tableta na každých 100-200 litrů vody. Květináče a podobné malé nádrže vody: 1 tableta Aplikaci přípravku opakujte v teplém období roku a ve stejných dávkách každé 2-3 týdny.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
Upozornění 
Způsob skladováníSkladujte v originálních obalech v suchých, chladných, uzamčených skladech, odděleně od potravin, nápojů, krmiv, léků a chemických látek. Nevystavujte přímému slunečnímu svitu a teplotám vyšším než 40 0 C. Chraňte před mrazem.
Doba použitelnosti2 roky od data výroby.

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Květen 2019 12:02