logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

MS MAGGOTDEATH

[ Zpět ]

NázevMS MAGGOTDEATH
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska21/2012
Držitel rozhodnutíHEMA Malšice s.r.o., K. Tomáška 194, 391 75 Malšice Česká republika
VýrobceSchippers Export B.V., Rond Deel 12, 5531 AH Bladel, Belgie, složení:
SloženíCyromazin 2%
Popis přípravkuprášek.
Balení 
UžitíInsekticid pro kotrolu vývoje larev much ve stájích, chlévech a hospodářských budovách s možností líhnutí much.
Způsob použitíLarvy much se nevyvíjejí tam, kde na slámu šlapou zvířata. Proto by se prostředek měl aplikovat v cca 50 cm širokém pásu u stěn, kolem žlabů a trámů. Rozsypat do močůvky, do suchého hnoje nastříkat nebo rozlít. POZOR: Pokud se prostředek rozsype na suchý podklad, nemůže se dostatečně rozšířit a jeho působení je tím omezeno. Dávkování - Posyp: 250 g na 10 m2. Postřik: rozpustit 250 g přípravku v 1-4 litrech vody na každých 10 m2 povrchu. Rozlití: rozpustit 250 g v 10 litrech vody na každých 10 m2 povrchu. Preventivní aplikace by se měla uskutečnit vždy začátkem roku nebo 2 dny po vyčištění stájí. V souvislosti s možností vzniku infekce by měla po v odstupu 14 dnů proběhnout druhá a třetí aplikace. U prasat se doporučuje první aplikace krátce před uvedením zvířat do stáje nebo při prvním vylíhnutí much. Pokud nejsou ve stáji přítomná žádná zvířata, musí se dodržet dvojité dávkování prostředku ( 500 g na 10 m2). Zvířata by měla být vpuštěna do stáje krátce po aplikaci.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníJedná se o jed, který po požití naruší vývoj larev a zabrání zakuklení. Proto nelze očekávat rychlé působení tohoto prostředku. Podávání by mělo probíhat na místech s možností líhnutí larev. Nepůsobí proti již vylíhlým mouchám. Při podávání prostředku není nutno odvádět zvířata ze stáje.
Způsob skladováníPřípravek se velice rychle rozpouští. Protože na sebe váže vlhkost, měl by kontejner být vždy těsně uzavřen a uchováván na suchém místě.
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03