logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

KARAKILL 10 MC

[ Zpět ]

NázevKARAKILL 10 MC
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska32/2012
Držitel rozhodnutíKREJSA Nekoř 74, 561 63 Hradec Králové, Česká republika
VýrobceAsplant-Skotniccy” Sp.J., 43-600 Jaworzno, ul. Chopina 78 A, NIP: PL 6320200270, Polsko,
Složení100 g/litr (10% ) cifenotrin (insekticid ze skupiny umělých pyrethroidů),
Popis přípravkupřípravek ve formě mikrokapsulovaného koncentrátu, pro ředění vodou,
Balení 
Užitíurčený k profesionálnímu použití k hubení lezoucího hmyzu (zejména: rusů, švábů, štěnic, mravenců faraónů, rybenek apod.) při sanitární hygieně,
Způsob použitíPřed použitím protřepat. Používat 2,5% roztok přípravku (250 ml přípravku na 10 l vody). Jeden litr pracovní kapaliny vystačí na postřik cca 20 m2 plochy. Zhotovená kapalina musí být spotřebována co nejrychleji. Po uplynutí 24 – 48 hodin od dezinsekce je nutno smýt přípravek z povrchů, se kterými má přímý styk uživatel. Na ostatních plochách přípravek musí zůstat. Po zákroku je nutno místnosti vyvětrat.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníPřed provedením dezinsekce odstraňte na dobu zákroku z místnosti lidí a zvířata. Postřik nepoužívejte na žlaby, napáječky a jiné povrchy, se kterými mohou přijít do styku zvířata. Chraňte proti kontaminaci přípravkem potraviny, nádobí na potraviny a krmivo. Před provedením dezinsekce je odstraňte z místnosti nebo pečlivě přikryjte. Postřik nepoužívejte na povrchy přicházející do styku s potravinami.
Způsob skladováníS 47/49 – Uchovávejte pouze v původním obalu při teplotě nepřesahující 0 – 30 °C, S7 – Uchovávejte obal těsně uzavřený. Skladovat v zastíněných místech. Zabraňte promrznutí přípravku.
Doba použitelnosti2 roky

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03