logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

ASPERMET 200 EC

[ Zpět ]

NázevASPERMET 200 EC
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska24/2012
Držitel rozhodnutíKREJSA Nekoř 74, 561 63 Hradec Králové, Česká republika
VýrobceAsplant-Skotniccy” Sp.J., 43-600 Jaworzno, ul. Chopina 78 A, NIP: PL 6320200270, Polsko,
Složení200 g permethrin m-fenoxybenzyl-[3-(2,2-dichlorvinyl)-2-dimethylcyklopropankarbamát v 1 litru,
Popis přípravkuInsekticidní přípravek ve formě koncentrátu zahuštěné suspenze pro ředění vodou k postřiku nebo směsi s olejem k aerosolování,
Balení 
UžitíPřípravek s kontaktním i požerovým účinkem určený k hubení létajícího a lezoucího hmyzu při sanitární hygieně a k hubení skladištních škůdců (hlavně hmyzu) při ochraně potravin v zemědělských prostorách,
Způsob použitíLikvidace hmyzu v místnostech: - metoda postřiku: doporučená koncentrace: 2 % (200 ml přípravku na 10 l vody), při dávce 1 litr pracovní kapaliny na 20 m2 plochy; mlžení pomocí aerosolových vyvíječů v dávce 0,15 l přípravku v 1,3 l bezvonného vazelinového oleje na 1000 m2 dezinsikované plochy. Hubení komárů ve venkovním prostředí: Zákrok ULV („studená mlha“): Zhotovit 5% vodní roztok přípravku Aspermet 200 EC. Část vody použité pro přípravu roztoku doporučuje se nahradit nosičem používaným pro zákroky ULV, který zlepšuje účinnost „studené mlhy“. 10 litrů pracovní kapaliny vystačí pro postřik plochy 1 ha. Zákrok „horkou mlhou“: Zhotovit pracovní kapalinu rozředěním přípravku v množství 0,5 litru a 0,5 – 1,5 litru nosiče vodou do 5 litrů. Takto připravena pracovní kapalina vystačí k zamlžení 1 ha plochy. Hubení klíšťat ve venkovním prostředí: metoda postřiku: zhotovit 1% roztok Aspermetu ve vodě (100 ml přípravku v 10 litrech vody) a důkladně promíchat. Používat v dávce 1 l pracovního roztoku na 20 m2 plochy.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníPřed provedením dezinsekce odstraňte na dobu zákroku z místnosti lidí a zvířata. Postřik nepoužívejte na žlaby, napáječky a jiné povrchy, se kterými mohou přijít do styku zvířata. Vepříny postřikujte od výšky 1,5 m a kravíny od výšky 2 m od podlahy nahoru. Chraňte proti kontaminaci přípravkem potraviny, nádobí na potraviny a krmivo. Postřik nepoužívejte na povrchy přicházející do styku s potravinami. Nepostřikujte díly strojů, instalací, elektromotorů apod. Připravená užitková kapalina se musí spotřebovat co možná nejrychleji. Nesmí se ponechávat na následující den. Objekt může být předán do užívání po úplném vyschnutí postříkaných ploch a pečlivém vyvětrání. Zbytky užitkové kapaliny a vodu použitou k mytí vylijte co možná nejdál od vodních nádrží a zdrojů.
Způsob skladováníS 47/49 – Uchovávejte pouze v původním obalu při teplotě nepřesahující 0 – 30°C, S 7 – Uchovávejte obal těsně uzavřený, Zabraňte promrznutí přípravku.
Doba použitelnosti2 roky od data výroby.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03