logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Vanodox® Formula

[ Zpět ]

NázevVanodox® Formula
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska65/2012
Držitel rozhodnutíTekro, spol. s r.o. Višňová 2/484, 140 00 Praha 4 Česká republika
VýrobceEvans Vanodine International, Brierley Road, Walton Summit, Preston, Lancashire, PR5 8AH England,
Složeníkyselina peroxyoctová 5%, peroxid vodíku 21%, kyselina octová 10%, ethoxylované alkoholy, voda,
Popis přípravkukapalný stájový dezinfekční přípravek
Balení5 a 20 litrů
Užitívysoce účinný proti bakteriím, virům a plísním, nezbarvuje ošetřené povrchy, nezanechává skvrny, usporné ředění v poměru 1:250, ideální pro intenzivní zemědělské provozy. Použití Vanodox® Formula je schválo pro použití proti nebezpečným nákazám, jako je např. kulhavka a slintavka (ředění s vodou 1:800), Choroby drůbeže, influenza ptáků (1:145), vezikulární choroba prasat (1:160), Newcastelská choroba (1:145), paramyxovirus (1:145) a další.
Způsob použitípostřikem nebo namáčením, řeďte v poměrech od 1:145 do 1:800 do studené nebo teplé vody podle druhu patogenů a stupně znečištění na místě použití. Po dezinfekci ponechte prostory prázdné do zaschnutí. Nikdy neoplachujte!
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníMalá množství (méně než 1 litr) nespotřebovaného přípravku je možné spláchnout s vodou do kanalizace. Větší objemy přípravku musí být likvidovány smluvní firmou oprávněnou k likvidaci odpadu. Prázdné obaly lze likvidovat (recyklovat) jako běžný odpad.
Způsob skladováníUchovávejte mimo dosah dětí. Uchovávejte obal těsně uzavřený na chladném místě. Uchovávejte odděleně od hořlavých materiálů a redukčních činidel.
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03