logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Maxforce Prime

[ Zpět ]

NázevMaxforce Prime
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska9/2013
Držitel rozhodnutíBayer s.r.o., Siemensova 4, 155 00 Praha 5 Česká republika
VýrobceBayer S.A.S., Lyon, Francie,
SloženíImidacloprid (EC 428-040-8) 21,5 g/ kg,
Popis přípravkuInsekticidní nástraha ve formě pasty, 4 x 30 g (PP tuby),
Balení4 x 30 g (PP tuby),
Užitípro profesionální použití určená k hubení švábů a rusů. Přípravek je vhodný k použití v potravinářských provozech, skladech, chovech laboratorních zvířat a dalších místech s výskytem švábů a rusů. Zejména je vhodný do objektů, kde nelze použít klasický postřik.
Způsob použitíNástraha se aplikuje pomocí speciálního aplikátoru na skrytá místa, jako jsou spáry a praskliny ve zdech, rohy místností, za ledničkami, za kuchyňskými linkami, v zásuvkách stolů apod. Všude tam kde se nacházejí úkryty švábovitých , na místa, která nejsou intenzivně osvětlena. Dávkování je přizpůsobeno velikosti zamoření a druhu hmyzu (v přepočtu na 1 m2 podlahové plochy). Aplikační dávka - kapka gelu o průměru přibližně 5 mm, což je přibližně 0,1g. Rus domácí: 0,1 g/m2 (nízké zamoření), 2 x 0,1 g/m2 (vysoké zamoření); Šváb obecný: 2 x 0,1 g/m2 (nízké zamoření), 3 x 0,1 g/m2 (vysoké zamoření).
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníVyžaduje – li se dekontaminace ošetřeného povrchu, lze gel odstranit houbou s použitím 5% roztoku chloridu sodného. Při kontaktu přípravku s určitými povrchy (např. textilie, koberce apod. ) může dojít ke vzniku skvrn – doporučeno provedení zkoušky.
Způsob skladováníSkladujte v originálních uzavřených obalech v suchých, chladných a uzavřených skladech, odděleně od potravin, nápojů, léků, krmiv a chemických látek. Nevystavujte teplotám nad 40°C. Chraňte před mrazem a zdroji zapálení.
Doba použitelnostiDoba použitelnosti je 2 roky od data výroby.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03