logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Alba

[ Zpět ]

NázevAlba
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska40/2013
Držitel rozhodnutíSpiess-Urania Chemicals GmbH, Frankenstraße 18b, 20097 Hamburg, Německo. Distributor: Spiess-Urania Chemicals GmbH, organizační složka, Litvínovská 609/3, 190 00 Praha 9 – Prosek, Česká republika.
VýrobceSpiess-Urania Chemicals GmbH, Frankenstraße 18b, 20097 Hamburg, Německo.
Složeníúčinná látka: 26,0 g Clothianidin /l, tj. 3-[(2-chlor-1,3-thiazol-5-yl)metyl]-2-metyl-1-nitroguanidi 0,5 g Tricosene /l (vábící látka), cis-Tricos-9-en,
Popis přípravkunástraha ve formě pasty
Balení500 ml
Užitík hubení mouchy dobytčí a mouchy domácí, která se aplikuje nátěrem nebo postřikem. Alba jako insekticid s požerovým a kontaktním účinkem proti mouchám vyskytujícím se v objektech živočišné výroby (vepříny, kravíny, chovy drůbeže) a dalších objektech, kde se mouchy vyskytují, má vynikající okamžitý účinek a působí i trvale po dobu 6–8 týdnů. Díky své vábící látce je velmi atraktivní pro mouchu dobytčí (Musca autumnalis) a ve chlévech žijící mouchu domácí (Musca domestica), které ho z ošetřených ploch rychle přijmou.
Způsob použitíAplikuje se bodově na stěnách, kůlech, okenních římsách atd. Přípravek se nanáší na místa, kde mouchy zpravidla odpočívají. Jakmile se objeví první mouchy, je nutné začít s aplikací. Aby bylo zajištěno dobré působení, měl by se přípravek aplikovat pokud možno na mnoha malých plochách, rovnoměrně po celém objektu. Na chlév o velikosti plochy 200 m? je zapotřebí 500 ml přípravku Alba. Aplikace přípravku Alba postřikováním je také možná. Pro tyto účely se na plochu 200 m? objektu vmíchá 500 ml přípravku Alba do 1,0 litru vody a pomocí zádového nebo ručního postřikovače se za nízkého tlaku rovnoměrně nastříká na co možná nejvíce míst, kde se mouchy obvykle zdržují, tedy na stropy, kůly, stěny, přepážky mezi boxy, okenní rámy, mlékovody atd., v blízkosti zvířat (avšak mimo jejich dosah).
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníPřípravek Alba aplikujte pokud možno v blízkosti zvířat v objektu. Během aplikace mohou zvířata zůstat v chlévě. Je však třeba zajistit, aby se zvířata nedostala do blízkosti aplikované látky, resp. aby ji nemohla olizovat. Vyhněte se postřiku zvířat, jakož i předávkování, hlavně však nedostatečnému dávkování. Zabraňte kontaminaci krmných žlabů a napájecích zařízení. Přípravek smíchaný s vodou (při postřiku) se musí vypotřebovat v den přípravy.
Způsob skladováníSkladujte v originálních, uzavřených obalech v chladných a dobře větraných skladech, odděleně od potravin, při teplotách 5–30°C. Chraňte před mrazem.
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03