logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare
 


LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Muskil Pšenice

[ Zpět ]

NázevMuskil Pšenice
Skupina14 - rodenticid
Číslo stanoviska79/2013
Držitel rozhodnutíZapi S.P.A., Via Terza, Strada 12 Conselve (PD), Italie
VýrobceZapi S.P.A., Via Terza, Strada 12 Conselve (PD), Italie
SloženíDifenacoum (3-(3-biphenyl-4-yl-1,2,3,4-tetrahydro-1-napthyl)-4-hydroxycoumarin), CAS: 56073-07-5, CE: 259-978-4, 0,025 g/l, 0,0025%; Bromadiolone (3-[1RS,3RS;1RS,3RS)-3-(4’-bromobiphenyl-4-yl)-3-hydroxy-1-phenylpropyl]-4-hydroxycoumarin), CAS: 28772-56-7, CE: 249-205-9, 0,025 g/l, 0,0025%,
Popis přípravkupožerová nástraha ve formě pšeničných zrn. Přípravek je vyráběný ve formě: - předpřipravené jedlé sáčky k přímému použití s obsahem 15, 25 nebo 50g návnady; - volná návnada v sáčcích; - volná návnada,
Balení 
Užitík profesionálnímu hubení škodlivých hlodavců, zejména potkanů, krys a myší v bytových i nebytových prostorách, sklepech, půdách, skladištích, potravinářských a zemědělských provozovnách, chovech hospodářských zvířat aj.
Způsob použitídle návodu k použití. Nástrahu klademe do míst, kde je patrná činnost hlodavců (čerstvý trus, v blízkosti nebo uvnitř nor, v blízkosti zbytků nahlodané potravy) pomocí komerčně dostupných jedových staniček. Nemáme-li jedové staničky k dispozici, doporučujeme z důvodů ochrany necílových organismů (domácí zvířata, ptáci, popř. malé děti) a ochrany před vlhkostí pokládat nástrahu alespoň např. do kousků drenážního potrubí, elektrikářských „husích“ krků nebo na papírové tácky či jiné podložky pod dlaždice. Aplikační dávka: V případě myší: Klademe v množství až 50g návnady na jedno místo. Vzdálenost jednotlivých míst pokládky nástrahy se pohybuje od 5 metrů (optimální vzdálenost) do metrů 2 (oblast vysokého napadení). V případě krys: Klademe v množství až 100g návnady na jedno místo. Vzdálenost jednotlivých míst pokládky nástrahy se pohybuje od 10 metrů (optimální vzdálenost) do metrů 5 (oblast vysokého napadení).
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníPozor! Přípravek nesmí být použit jinak, než jak je uvedeno v návodu k použití! Nepokládejte na místa, kde by byl dosažitelný pro domácí nebo hospodářská zvířata! Nesmí být použit ve volné přírodě!
Způsob skladováníPřípravek skladujte v uzavřených originálních obalech odděleně od nápojů, potravin a krmiv. Uchovávejte na chladném, suchém a dobře větraném místě. Uchovávejte mimo dosah dětí.
Doba použitelnosti3 roky od data výroby

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Květen 2019 12:02