logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

EcoBest

[ Zpět ]

NázevEcoBest
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska80/2013
Držitel rozhodnutíEcoBest, Svatoplukova 204, 403 39 Chlumec, Česká trepublika,
VýrobceEcoBest, Svatoplukova 204, 403 39 Chlumec, Česká trepublika,
Složení4% roztok chlornanu sodného (4g soli na 1 litr vody),
Popis přípravkuJednoduché zařízení na výrobu čistícího a desinfekčního přípravku ze soli a vody,
Balení 
Užitídezinfekční přípravek je vyroben elektrolýzou vody a soli, vodní roztok po elektrolýze má baktericidní, fungicidní a i sporicidní aktivitu. Mechanizmus a faktory zodpovědné za tuto aktivitu nejsou doteď objasněné. Předpokládá se, že jde o směs účinků zprostředkovaných uvolněnými ionty chlóru, volnými radikály a případně dalšími produkty elektrolýzy. pH elektrolyzované vody je kyselé (5 – 6.5) a oxidačně-redukční potenciál vyšší než 950 mV.
Způsob použitípřípravek se neředí, čištění a dezinfekce povrchů.
Bezpečnost práce 
UpozorněníAktivita roztoku však klesá v prostředí kontaminovaném organickými látkami. Nemíchejte roztok s jinými čistícími prostředky. Použijete-li roztok k dezinfekci v potravinářských provozech dezinfikované povrchy opláchněte pitnou vodou.
Způsob skladováníneskladuje se
Doba použitelnostipoužívá se ihned

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03