logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare
 


LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

STORM SECURE

[ Zpět ]

NázevSTORM SECURE
Skupina14 - rodenticid
Číslo stanoviska92/2013
Držitel rozhodnutíBASF Agro B.V. Arnhem (NL) Wädenswil Branch, Moosacherstrasse 2, CH-8804, Právní zástupce v ČR: BASF spol. s r.o., Sokolovská 668/136d, 186 00 Praha 8, Česká republika.
VýrobceBASF Agro B.V. Arnhem (NL) Wädenswil Branch, Moosacherstrasse 2, CH-8804, Právní zástupce v ČR: BASF spol. s r.o., Sokolovská 668/136d, 186 00 Praha 8, Česká republika.
Složeníflocoumafen (CAS: 90035-08-8; EU: 421-960-0) 0,005 %,
Popis přípravkupožerová nástraha ve formě voskových bloků k hubení škodlivých hlodavců. Přípravek se aplikuje bez dalších úprav; je formulovaný jako hotová nástraha ve formě voskových bloků modré barvy se specifickým pachem, obsahujících drcená obilná zrna a 0,005 % účinné látky – flocoumafenu.
Balení1 kg (PE doza o objemu 2,3 L), 3 kg (PE kbelik o objemu 5 L s vikem), 5 kg (PE kbelik o objemu 10 L s vikem), 10 kg (PE kbelik o objemu 15 L s vikem), 20 kg (PE pytel)
Užitívysoce účinný antikoagulační rodenticid, který již po jednorázovém požití snižuje srážlivost krve a zvyšuje průchodnost krevních kapilár. Zasažený hlodavec vnitřně vykrvácí. STORMâ Secure je účinný na škodlivé hlodavce jako je potkan(Rattus norvegicus), krysa (Rattus rattus) a myš (Mus musculus), včetně populací odolných k jiným antikoagulačním přípravkům, v potravinářských a zemědělských provozech.
Způsob použitíviz. návod k použití. STORMâ Secure je typický jednorázový antikoagulační rodenticid s opožděným účinkem. To umožňuje použití tzv. pulzační metody, tj. kladení minimálního množství nástrah. Přípravek nesmí být umístěn na povrchu půdy ani být volně dostupný v prostorech určených k deratizaci. Pro vyšší bezpečnost necílových druhů by měl být STORMâ Secure kladen v jedových staničkách s otvorem pro cílové hlodavce. K hubení potkanů a krys se klade 1 - 3 kusy voskových bloků přípravku STORM? Secure na bezpečná místa podél jejich cestiček, do nor a hnízd. Nástrahy by od sebe měly být vzdáleny 5 m v případě silného napadení a 10 m v případě slabšího napadení. Po 3 dnech bloky přemístěte a vraťte zpět po 4 dnech. Nástraha se poté doplňuje vždy za 8 až 10 dní, dokud trvá odběr. Otrávení hlodavci hynou za 6 až 10 dnů po přijetí letální dávky; častější kladení nástrah není nutné ani ekonomické. K hubení myši domácí se v uzavřeném prostoru bloky kladou na několik míst vzdálených asi 2 m od sebe tam, kde byla sledována aktivita hlodavce. Výměna se provádí stejně jako u deratizace krys. Nástraha se doplňuje vždy za 8 až 10 dní, a to po celou dobu jejího odběru, ale vždy jen do aktivních nor nebo hnízd!
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
Upozornění 
Způsob skladováníPřípravek se skladuje v uzavřených originálních obalech v suchých uzamykatelných skladech při teplotách 5 až 30°C odděleně od potravin, nápojů, krmiv, hnojiv, desinfekčních prostředků a obalů od těchto látek. Chraňte před mrazem, přímým slunečním zářením a sáláním tepelných zdrojů.
Doba použitelnosti5 let od data výroby při skladování v původních neporušených obalech.

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Květen 2019 12:02