logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare
 


LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

STORM WBB

[ Zpět ]

NázevSTORM WBB
Skupina14 - rodenticid
Číslo stanoviska96/2013
Držitel rozhodnutíBASF Agro B.V. Arnhem (NL) Wädenswil Branch, Moosacherstrasse 2, CH-8804, Právní zástupce v ČR: BASF spol. s r.o., Sokolovská 668/136d, 186 00 Praha 8, Česká republika.
VýrobceBASF Agro B.V. Arnhem (NL) Wädenswil Branch, Moosacherstrasse 2, CH-8804, Právní zástupce v ČR: BASF spol. s r.o., Sokolovská 668/136d, 186 00 Praha 8, Česká republika.
Složeníflocoumafen (CAS: 90035-08-8; EU: 421-960-0) 0,005 %,
Popis přípravkupožerová nástraha ve formě voskových bloků k hubení škodlivých hlodavců. Přípravek se aplikuje bez dalších úprav; je formulovaný jako hotová nástraha ve formě voskových bloků modré barvy se specifickým pachem, obsahujících drcená obilná zrna a 0,005 % účinné látky – flocoumafenu.
Balení1 kg a 5 kg balení v umělohmotných sáčcích a v plastikových kontejnerech,
Užitíysoce účinný antikoagulační rodenticid, který již po jednorázovém požití snižuje srážlivost krve a zvyšuje průchodnost krevních kapilár. Zasažený hlodavec vnitřně vykrvácí. STORMâ WBB je účinný na škodlivé hlodavce jako je potkan (Rattus norvegicus), krysa (Rattus rattus) a myš (Mus musculus), včetně populací odolných k jiným antikoagulačním přípravkům, v potravinářských a zemědělských provozech.
Způsob použitíviz. návod k použití. STORMâ WBB je typický jednorázový antikoagulační rodenticid s opožděným účinkem. To umožňuje použití tzv. pulzační metody, tj. kladení minimálního množství nástrah. Přípravek nesmí být umístěn na povrchu půdy ani být volně dostupný v prostorech určených k deratizaci. Pro vyšší bezpečnost necílových druhů by měl být STORMâ WBB kladen v jedových staničkách s otvorem pro cílové hlodavce. K hubení potkanů a krys se klade 1 - 5 kusů voskových bloků přípravku STORM? WBB na bezpečná místa podél jejich cestiček, do nor a hnízd. Nástraha se doplňuje vždy za 8 až 10 dní, dokud trvá odběr. Otrávení hlodavci hynou za 6 až 10 dnů po přijetí letální dávky; častější kladení nástrah není nutné ani ekonomické. K hubení myši domácí se v uzavřeném prostoru rozmístí na každých 5 m2 podlahové plochy 1 kus voskového bloku STORM? WBB. Nástraha se doplňuje vždy po spotřebování. Nástraha se doplňuje vždy za 8 až 10 dní, a to po celou dobu jejího odběru, ale vždy jen do aktivních nor nebo hnízd!
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
Upozornění 
Způsob skladováníPřípravek se skladuje v uzavřených originálních obalech v suchých uzamykatelných skladech při teplotách 5 až 30°C odděleně od potravin, nápojů, krmiv, hnojiv, desinfekčních prostředků a obalů od těchto látek. Chraňte před mrazem, přímým slunečním zářením a sáláním tepelných zdrojů.
Doba použitelnosti5 let od data výroby při skladování v původních neporušených obalech.

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Květen 2019 12:02