logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare
 
Upozornění na stahování veterinárního léčivého přípravku Banminth Katze 115,3 mg/g perorální pasta pro kočky, č.š. 347643

Informujeme o ztrátě služebního průkazu inspektora č. 31, iniciály LČ, datum ztráty 19.11.2019.

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Wespenschaum

[ Zpět ]

NázevWespenschaum
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska5/2014
Držitel rozhodnutíArthur Schopf Hygiene GmbH & Co. KG, Pfaffensteinstr. 1, 83115 Neubeuern, Germany,
VýrobceArthur Schopf Hygiene GmbH & Co. KG, Pfaffensteinstr. 1, 83115 Neubeuern, Germany,
Složení4 g/l Permethrin,
Popis přípravkuaerosol,
Balení300ml
UžitíPěna proti vosám je speciální produkt k hubení vos v hnízdech. V Pěna zatarasí vosí hnízdo, čimž zabraňuje vosám v odletu.V Pěna se rozšiřuje v dutině hnízda a účinná látka vyvíjí účinek stejnoměrně. V Pěna působí efektivně díky okamžitě účinkujícím látkám. Po více hodinách se pěna začne rozkládat.
Způsob použitíAplikaci provádějte vždy s ohledem na bezpečnost v ochranném oděvu a včelařské kukle nebo jiné vhodné pokrývce hlavy a v rukavicích. Aplikujte pěnu na vosí hnízdo nejlépe při nízkých teplotách např. v ranních hodinách nebo při setmění. V tu dobu se nachází většina vos v hnízdě. Návod k použití na likvidaci vosích hnízd v dutinách: Aplikujte pomocí přiložené trubičky přímo do únikového otvoru vosího hnízda. Aplikujte dostatečné množství aby pěna zatarasila vosí hnízdo a zabránila vosám v odletu. Návod k použití na likvidaci volně visících vosích hnízd: Namiřte trysku ze vzdálenosti 2-3 metrů na vchod vosího hnízda a aplikujte přípravek tak, aby pěna směřovala pokud možno dovnitř hnízda. Poté aplikujte pěnu i na povrch celého hnízda. Po pečlivě provedené aplikaci uhynou všichni příslušníci vosího hnízda. Hnízdo odstraňte až po několika hodinách. Vosy které nebyly při aplikaci v hnízdu uhinou při kontaktu s pěnou.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
Upozornění 
Způsob skladování 
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Květen 2019 12:02