logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

MaseptLACT

[ Zpět ]

NázevMaseptLACT
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska35/2014
Držitel rozhodnutíCHEM Logistic s.r.o. Semtín č.p.112 533 53 Pardubice - Semtín Česká republika
VýrobceHungaro Chemicals Ipari, Kereskedelmi és Szolgáltató Kft., Nagycserkesz-Halmosbokor 6, 4445 Maďarsko,
Složeníkyselina mléčná < 3%, ingredience pro péči o pokožku, zvlhčující látky, regulátor viskozity,
Popis přípravkutmavě modrá pěnivá tekutina, hustota (při 20oC) Cca.1,0 g/ cm3, hodnota pH při (20oC) 3,5,
Balení 
UžitíMasept LACT je výjimečná bariérová struková baktericidní desinfekce na bázi kyseliny mléčné. Používá se jako preventivní strategie proti vzniku mastitid u skotu. Její chemické složení a fyzikální charakteristika byla speciálně vyvinuta pro dosažení optimálního výsledku: má vysokou účinnost v širokém spektru, je šetrný k pokožce vemene, jeho používaní je vysoce ekonomické v poměru kvalita / cena. Masept LACT nevysušuje struky, vytváří celistvý film na struku a uzavírá strukový kanálek.
Způsob použitíPřípravek se používá bez ředění k desinfekci struků po dojení, naředěný 1:4 jako desinfekce před dojením. Připravek se naplní do desinfikátoru struků a struky v něm namočí. Doba pro dosažení plného účinku Koncentrovaný roztok20 – 35°C/10 – 30 minut.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníNení dovoleno míchat přípravek s jinými mycími a desinfekčními prostředky. Prosím ujistěte se, že dojící a ostatní příslušenství nepřichází do styku s přípravkem, či jím není kontaminováno ani ve zbytkovém množství. Doporučujeme promíchat přípravek před jeho použitím.
Způsob skladováníSkladovat v původních originálních obalech na větraném, suchém a chladném místě, odděleně od alkalií a potravin. Chránit proti slunečnímu záření a mrazu.
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Květen 2019 12:02