logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Septoclean CL 45

[ Zpět ]

NázevSeptoclean CL 45
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska41/2014
Držitel rozhodnutíCHEM Logistic s.r.o. Semtín č.p.112 533 53 Pardubice - Semtín Česká republika
VýrobceHungaro Chemicals Ipari, Kereskedelmi és Szolgáltató Kft., Nagycserkesz-Halmosbokor 6, 4445 Maďarsko,
Složeníhydroxidy, chlornan sodný, křemičitan hořečnatý,
Popis přípravkunažloutlá kapalina s charakteristickým chlorovým zápachem, nepěnivý, hodnota pH Cca .12,
Balení 
UžitíSEPTOCLEAN CL 45 je alkalický nepěnivý čistící a desinfekční s kombinovaným efektem při použití – efektivně rozpouští tuk i bílkoviny – nečistoty , které přilnou povrchu. Vysoký obsah speciálních komplexů udržuje vysoký stupeň efektivity čištění i v případě tvrdé vody. Přípravek redukuje tvrdost vody, minimalizuje usazeniny. Díky svému složení a nízkému obsahu sodíkových iontů a tím pádem jejich nízkému obsahu v odpadních vodách je tento přípravek šetrný nejenom k životnímu prostředí, ale i k ekonomice provozu, pokud závod nemá vlastní ČOV.
Způsob použitípřípravek je vhodný na mnohé typy povrchů, které nepoškozuje především na nerezovou ocel, železo, hliník, mosaz, měď, glazury, dále i na plastové, gumové a plechové povrchy. Doporučená koncentrace 0,5 – 2 %, pracovní teplota 20 – 70°C, doba působení 10 – 30 minut.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníPo čištění splachtě vyčištěné povrchy opět pitnou vodou. Desinfekční efekt přípravku stoupá v závisloti na teplotě, při vyšší teplotě může být pak doba použití zkrácena.
Způsob skladováníSkladujte na chladném a suchém místě, vyvarujte se teplotám pod bodem mrazu. Skladujte přípravek v originálním balení, zabraňte styku s potravinami a kyselinovými přípravky. Podlaha musí být odolná působení kyselin.
Doba použitelnosti6 měsíců.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03