logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare
 


LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

BRODIM

[ Zpět ]

NázevBRODIM
Skupina14 - rodenticid
Číslo stanoviska53/2014
Držitel rozhodnutíCOLKIM Via Piemonte 50, 40064 Ozzano Emilia (BO) Itálie. Distribuce: Claus Huth Praha, s.r.o., Za poříčskou branou 4, 186 00 Praha 8, Česká republika.
VýrobceCOLKIM Via Piemonte 50, 40064 Ozzano Emilia (BO) Itálie.
SloženíBrodifacoum 0,005% (0,05g/kg), Denatoniumbenzoan 0,001g, ovocné slupky, cukr a přírodní ovocné aroma, drcené obilí (kukuřice, pšenice, slunečnice),
Popis přípravkupožerová nástraha, modře zbarvená, ve formě pasty,
Balení20 kg
Užitíurčená k hubení hlodavců, především krys, potkanů, hryzců a myši domácí. Na hlodavce působí smrtelně při jednorázovém použití. Po požití snižuje srážlivost krve, zvyšuje prostupnost cév a vyvolává vnitřní krvácení. Úhyn hlodavce nastává mezi 7. – 10. dnem po požití smrtelné (letální) dávky.
Způsob použitíNástraha, se vkládá do vlhkých objektů, nor, děr a skrýší. V místech, kde se vyskytují domácí zvířata, volně žijící živočichové a nepovolané osoby, zejména děti, se musí Brodim pasta ukládat do jedových staniček. Dávkování : Krysy a potkani : 60 - 100g na 10m2 Myš domácí : 40g na 10m2
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
Upozornění 
Způsob skladováníSkladujte v původních obalech oddělené od potravin a nápojů Před použitím přípravku si pečlivě přečtěte bezpečnostní list. Přípravek je určen pouze pro profesionální použití.
Doba použitelnostiPři předepsaném uložení, minimální trvanlivost 2 roky od data výroby.

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Květen 2019 12:02