logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare
 


LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

BROCUM sáčky

[ Zpět ]

NázevBROCUM sáčky
Skupina14 - rodenticid
Číslo stanoviska24/2015
Držitel rozhodnutíCOLKIM Via Piemonte 50, 40064 Ozzano Emilia (BO) Itálie.Distribuce: SLOM spol. s r.o., Staromlýnská 47, Zlín-Příluky, PSČ 760 01, Česká republika.
VýrobceCOLKIM Via Piemonte 50, 40064 Ozzano Emilia (BO) Itálie
Složení100 g přípravku obsahuje: 0,005 g Brodifacoum (čistý) ( EC 259-980-5 ), dále 99,995 g šroty obilnin, rostlinný olej, ochucovadla a atraktanty.
Popis přípravkurodenticid ve formě těstovinových sáčků, světle zelená pasta se sladkým zápachem,
Balení 
Užitínástraha na ničení potkana a myši domácí v domácnostech a komunální oblasti. Přípravek se řadí mezi antikoagulanty. Zabraňuje srážení krve při bezbolestném, hlavně vnitřním krvácení, bez upadnutí zvířete do agónie. Výhodou této hotové, požerové nástrahy je, že působí pomalu, v průběhu několika dnů. To umožňuje, že otrávení jedinci nevzbudí podezření u ostatních členů kolonie, čím nevzniká nedůvěra vůči této nástraze.
Způsob použitíhotové nástrahy bez jakékoliv úpravy se kladou na místa výskytu hlodavců v množství a vzdálenosti, které jsou závislé od druhu a početnosti výskytu těchto nežádoucích jedinců. Na kladení použijte z bezpečnostních důvodů nepropustné podnosy. Zabráníte tím znečištění prostředí olejem, který částečně váže účinnou látku. Aby nedocházelo k ohrožení člověka a necílených živočichů, je vhodné nástrahy maskovat např. deskami a křidlicemi. Vhodnější způsob je klást nástrahu do trubek anebo bedniček s otvory. Nejvhodnější způsob je kladení do monitorovacích, jedových staniček.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníPři kladení nástrahy používejte ochranné rukavice.
Způsob skladováníSkladujte v původní obalu v suchých a chladných místnostech, chraňte před teplotou vyšší ne 60°C a před přímým slunečným zářením.
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Květen 2019 12:02