logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare
 


LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

BROCUM granule

[ Zpět ]

NázevBROCUM granule
Skupina14 - rodenticid
Číslo stanoviska25/2015
Držitel rozhodnutíCOLKIM Via Piemonte 50, 40064 Ozzano Emilia (BO) Itálie.Distribuce: SLOM spol. s r.o., Staromlýnská 47, Zlín-Příluky, PSČ 760 01, Česká republika.
VýrobceCOLKIM Via Piemonte 50, 40064 Ozzano Emilia (BO) Itálie
Složení100 g přípravku obsahuje: 0,005 g Brodifacoum (čistý) ( EC 259-980-5 ), dále 99,995 g šroty obilnin, rostlinný olej, ochucovadla a atraktanty.
Popis přípravkurodenticid ve formě granulí, modré barvy se sladkým zápachem,
Balení 
Užitírodenticid – nástraha proti myším, potkanům, hrabošům a hryzcům v domácnostech a sféře komunálních služeb. Přípravek se řadí mezi antikoagulanty. Zabraňuje srážení krve při bezbolestném, hlavně vnitřním krvácení, bez upadnutí zvířete do agónie. Výhodou této hotové, požerové nástrahy je, že působí pomalu, v průběhu několika dnů. To umožňuje, že otrávení jedinci nevzbudí podezření u ostatních členů kolonie, čím nevzniká nedůvěra vůči této nástraze.
Způsob použitínástrahu pokládejte na hromádky 25 – 50 g na místa nejčastěji navštěvovaná hlodavci (obydlí, zahrady, sklady, smetiště apod.). Odběr nástrahy sledujte a doplňujte ji až do úplného vyhubení nežádoucích hlodavců. Při kladení nástrahy vždy používejte gumové rukavice. Přípravek pokládejte na podložky a případně. i vhodně maskujte. Nejvhodnější a nejbezpečnější způsob je umísťování do monitorovacích a jedových staniček.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníPři manipulaci se vyhnout vzniku prachu – pytle s přípravkem nezatěžovat, nesypat z výšky, opatrně postupovat při vyprazdňování posledních zbytků v pytli. Nepracujte v místech velkého proudění vzduchu a proti větru.
Způsob skladováníSkladujte v původní obalu v suchých a chladných místnostech, chraňte před teplotou vyšší ne 60°C a před přímým slunečným zářením.
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Květen 2019 12:02