logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

NEPOREX® 2 SG

[ Zpět ]

NázevNEPOREX® 2 SG
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska48/2015
Držitel rozhodnutíElanco Europe Limited, Lilly House, Priestley Road, Basingstoke, Hampshire, RG24 9NL, Spojené království
VýrobceShirm AG, Division Sifokan Dieselstrasse 8, D-85107 Baar-Ebenhausen, Německo
Složení2,0% cyromazinu t. j. 2-cyclopropylamino-4,6-diamino-s-triazin (20 g/1 kg) (EINECS 266-257-8),
Popis přípravkutuhé bílé až béžové granule, objemová hmotnost 0,60 až 0,80 g/cm3, hodnota pH 7,5 až 9,5 pH (v deionizované vodě – 1 %),
Balení4 x 5 kg plastové pytle, 30 kg a 50 kg plechový sud
UžitíRůstový regulátor, který působí negativně na vývoj larev much. Používá se k hubení much v objektech živočišné výroby i za přítomnosti zvířat. NEPOREX® 2 SG je larvicidní přípravek, který jako regulátor růstu a vývoje hmyzu negativně ovlivňuje svlékání muších larev tak, že nedojde k jejich přeměně v kuklu a dospělce. Působí v podestýlce, hnoji, kejdě i ve fermentujících zbytcích krmiv.
Způsob použitíNEPOREX 2 SG jsou ve vodě rozpustné granule, které se aplikují přímo suché, nebo po rozpuštění ve vodě kropením, nebo postřikem ručními i motorovými postřikovači. Doporučená dávka je 0,5g účinné látky na m2, nezávisle na způsobu aplikace. Pro bližší informace si přečtěte přiložený návod k použití! Aplikace suchých granulí posypem: Aplikujte Neporex 2SG přímo a rovnoměrně tam kde mouchy kladou vajíčka a kde dochází k vývinu larev. Suché granule sypte pouze na kejdu nebo močůvku. Aplikace rozprašováním: Důkladně zamíchejte určené množství přípravku Neporex 2SG s odpovídajícím množstvím vody. Aplikujte tam kde mouchy kladou vajíčka a kde dochází k vývinu larev. K aplikaci použijte zádový postřikovač nebo motorový postřikovač. Aplikace kropením: Důkladně zamíchejte určené množství přípravku Neporex 2SG s odpovídajícím množstvím vody. Aplikujte tam kde mouchy kladou vajíčka a kde dochází k vývinu larev. K aplikaci použijte konev. Obecná doporučení: Před aplikací přípravku najděte všechna líhniště much současně. Neporex 2SG se aplikuje pouze na místa, kde mouchy kladou vajíčka a kde dochází k vývinu larev. Nástraha se neaplikuje na místa, která jsou mouchami vyhledávána jako sedací plochy (stěny, stropy atd.), neúčinkuje na dospělé jedince. Interval ošetření: Interval ošetření je závislý na managementu a typu chovu a také na klimatických podmínkách. Pohybuje se od 2-3 týdnů do několika měsíců.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníPřípravkem je zakázáno ošetřovat krmiva a zdroje pitné vody. Po aplikaci je nutno umýt žlaby, napáječky a plochy určené k přípravě krmiva, pokud došlo k jejich kontaminaci. Nepoužívat k ošetření hnoje, který je určen na výrobu bioplynu!
Způsob skladováníUchovávejte mimo dosahu dětí. Přípravek skladujte v uzavřených originálních obalech při teplotě od 2°C do 30°°C. Chraňte před světlem a vlhkem. Skladujte odděleně od krmiv, potravin a stimulantů.
Doba použitelnostiPři správném skladování v neporušených originálních obalech je doba použitelnosti 5 let od data výroby.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03