logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Milben Xpert

[ Zpět ]

NázevMilben Xpert
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska74/2015
Držitel rozhodnutíArthur Schopf Hygiene GmbH & Co KG, Pfaffensteinstr. 1, 83115 Neubeuern, Germany,
VýrobceArthur Schopf Hygiene GmbH & Co KG, Pfaffensteinstr. 1, 83115 Neubeuern, Germany,
Složení800 g/kg bendiocarb,
Popis přípravkupráškový koncentrát,
Balení 
UžitíMilben Xpert je velmi účinný akaracid ze skupiny pesticidů speciálně vyvinutý k likvidaci roztočů, zvláště pak čmelíka kuřího (Dermanyssus gallinae). Dá se použít ve stájích a chlévech, kde se mohou podobní paraziti vyskytovat. Díky nové účinné látce se mimořádně dobře hodí proti rezistentním formám roztočů. Biocidní účinek nastává po cca 120 minutách. Není absorbován porézními povrchy. Je bez zápachu, nepoškozuje povrhy.
Způsob použitíMilben Xpert smíchejte za stálého míchání s vodou v poměru: Milben XPERT 15 g = cca 2 odměrky/voda 10 litrů/ošetřená plocha 100 m?; nebo 300 g/200 litrů/2000 m?. Hotový roztok poté aplikujte formou postřiku na všechna místa postižená parazity. Při silném napadení lze dávku koncentrátu v postřiku zvýšit. Aplikaci po 5 – 8 dnech opakujte.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníPoznámka: Milben Expert se nesmí používat za přítomnosti zvířat a přímo na zvířata.
Způsob skladováníUchovávejte obal těsně uzavřený. Chraňte před teplem a přímým slunečním světlem a skladujte na dobře větraném místě. Nesmí se odstraňovat společně s odpady z domácnosti. Zbytky je zakázáno vylévat do kanalizace.
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03