logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Euter Dip

[ Zpět ]

NázevEuter Dip
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska86/2015
Držitel rozhodnutíDIEMER CZ s.r.o., Sokolovská 573, 686 01 Uherské Hradiště, Česká republika,
VýrobceDIEMER s.r.o., Istebnická 195, 911 05 Trenčín, Slovensko.
Složeníúčinná látka: benzylalkohol(CAS 100-51-6, EC 202-859-9) 40.000 mg.kg-1, složení - benzylalkohol, glycerin, lanolín, barvivo, pomocné látky,
Popis přípravkumodrá viskózní kapalina, slabého zápachu, pH 7 – 8,
Balení10 kg, 30 kg, 150 kg plastové nádoby
UžitíPřípravek na dezinfekci mléčné žlázy po dojení s přídavkem látek chránících a ošetřujících pokožku mléčné žlázy. Neobsahuje jód a nevysušuje pokožku. Obsahuje lanolín. Vhodný jako prevence bakteriálních mastitid. Má baktericidní účinek na grampozitivní a gramnegativní bakterie včetně patogenů způsobujících mastitidy jako jsou: Streptococcus agalactiae, Streptococcus dysgalactiae, E.coli, Staphylococcus aureus, Streptococcus pyogenes a další. Působí rovněž na kvasinky a plísně.
Způsob použitíPřípravkem Euter Dip se dezinfikuje vemeno po dojení pomocí aplikátoru. Přípravek je určený k přímému použití. Dezinfekce přetrvává až do dalšího dojení. Přípravek barví mléčnou žlázu na modro, umožňuje vizuální kontrolu dezinfekce mléčné žlázy. Na struku vytváří ochranný film a tím zabezpečuje ochranu mezi jednotlivým dojením.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
Upozornění 
Způsob skladováníPři teplotě 10 – 25°C na suchém a tmavém místě. Chránit před mrazem.
Doba použitelnosti12 měsíců od data vý

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03