logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Premacid

[ Zpět ]

NázevPremacid
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska84/2015
Držitel rozhodnutíDIEMER CZ s.r.o., Sokolovská 573, 686 01 Uherské Hradiště, Česká republika,
VýrobceDIEMER s.r.o., Istebnická 195, 911 05 Trenčín, Slovensko.
Složeníúčinná látky: kvartérní amoniové sloučeniny, C12-16-alkyl(benzyl)di-metylamonium-chloridy (Benzyldimethyl chlorid) 5%, CAS 68424-85-1, EC 270-325-2, Alcoholes C12-14 oxyethylenati, Lauramini oxidum, Aqua purificata.
Popis přípravkubezbarvá kapalina, zápachu po použitých surovinách, pH 6,2,
Balenía/, b/, c/ PE kanystr se šroubovacím uzávěrem, velikost balení: a/ 5 kg, b/ 10 kg, c/ 30 kg.
UžitíPřípravek na umývání a dezinfekci mléčné žlázy před dojením s přídavkem látek chránících a ošetřujících pokožku mléčné žlázy. Dezinfekční přípravek PREMACID je určený na dezinfekci mléčné žlázy před dojením a na dezinfekci utěrek. Obsahuje jemné aktivní neionové tenzidy, dezinfektant a změkčovače, udržuje struky vláčné. Dezinfekční přípravek PREMACID má silný čistící účinek, stimulace struků s utěrkami namočenými v přípravku umožňuje rychlé uvolnění oxytocinu, tím dochází k rychlému zpuštění mléka, přípravek má změkčovací účinek a neutrální pH, odstraňuje nečistoty z povrchu mléčné žlázy, zabraňuje křížové kontaminaci, obsahuje dezinfekční složku.
Způsob použitíPřed dojením připravte v teplé vodě 1 % roztok dezinfekčního přípravku PREMACID, uchopte čisté utěrky a připraveným roztokem omyjte mléčnou žlázu. Během dojení očistěte struky jednou stranou utěrky, důkladně utěrku opláchněte a vysušte struky druhou stranou utěrky. Po dojení vyperte utěrky v teplé vodě max. 60°C. Do následujícího dojení namočte utěrky do 0,5% roztoku dezinfekčního přípravku PREMACID.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníPřípravek je vhodný i na dezinfekci a hygienu rukou pracovníka.
Způsob skladováníPři teplotě 10 - 25 °C, v suchu. Chránit před světlem.
Doba použitelnosti12 měsíců od data vý

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03