logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare
 
Upozornění na stahování veterinárního léčivého přípravku Banminth Katze 115,3 mg/g perorální pasta pro kočky, č.š. 347643

Informujeme o ztrátě služebního průkazu inspektora č. 31, iniciály LČ, datum ztráty 19.11.2019.

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

ATAK alfa Proti hmyzu

[ Zpět ]

NázevATAK alfa Proti hmyzu
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska93/2015
Držitel rozhodnutíASPLANT-SKOTNICCY Sp. J., 43-600 Jaworzno, ul. Chopina 78 A , Polsko/ Mgr. Miloš Krejsa, Nekoř 74, 561 63 Nekoř, Česká republika,
VýrobceASPLANT-SKOTNICCY Sp. J., 43-600 Jaworzno, ul. Chopina 78 A , Polsko/ Distribuce a balení pro ČR: AgroBio Opava, s.r.o., Arnoštov 192, 747 33 Oldřišov, Česká republika
Složení50 g alfa-cypermethrin (sloučenina ze skupiny pyrethroidů) a 50 g piperonylbutoxid (sloučenina, která synergizuje fungování pyrethroidu) v 1 litru přípravku.
Popis přípravkunsekticidní přípravek ve formě koncentrátu zahuštěné suspenze pro ředění vodou; tekutina, koncentrát suspenze bílé až béžové barvy, vůně: citelná vůně mandlí, pH (1 % vodní suspenze): 6,5 – 8,
Balení 
UžitíPřípravek s kontaktním i požerovým účinkem určený k hubení létajícího a lezoucího hmyzu při sanitární hygieně a k hubení skladištních škůdců, hlavně hmyzu a pohyblivých forem roztočů při ochraně potravin. ATAK alfa Proti hmyzu je přípravek určený k použití k hubení hmyzu při sanitární hygieně: much, komárů, rusů, švábů, štěnic, mravenců, mravenců faraónů, rybenek apod. Přípravek je také určen k hubení škodlivého hmyzu, hlavně takových druhů jako: pilous černý, mol obilní, zavíječ moučný apod. a pohyblivých forem roztočů.
Způsob použitíDoporučená koncentrace: 1,0 % (10 ml přípravku v 1 l vody). Jeden litr pracovní kapaliny vystačí na postřik cca 20 m2 plochy. Časové období potřebné pro biocidní účinek: Výrobek způsobuje uhynutí lezoucího hmyzu po cca 2 hodinách a létajícího hmyzu po cca 40 minutách od jeho použití. Určete potřebné množství přípravku. Obsah láhve dobře protřepte. Odměřte určené množství přípravku a nalijte do nádržky postřikovače částečně naplněné vodou. Vše dobře promíchejte. Vyprázdněný obal třikrát propláchněte a výplachovou vodu vlijte do nádržky postřikovače. Doplňte nádržku vodou do požadovaného objemu a znovu promíchejte do získání jednorodé suspenze. Ihned proveďte zákrok. Po práci pečlivě umyjte vybavení. Zbytky nespotřebované užitkové kapaliny rozřeďte vodou a vystříkejte na dříve postříkané povrchy. Zákrok může být proveden pomocí většiny typů postřikovačů používaných k hubení hmyzu v uzavřených prostorách. Základním pravidlem správného provedení zákroku je pečlivé pokrytí kapalinou (do okamžiku začátku jejího minimálního ztékání) ošetřovaných ploch. Postřikovat se může nejvýše 1/3 plochy místnosti. V případě hubení lezoucího hmyzu (mravenců, rusů domácích, švábů apod.) je nutno zvláštní pozornost věnovat místům jejich hnízdění (kouty stěn a podlah, škvíry, štěrbiny, prostupy trubek a kabelů, místa s lištami, tapetami a obložením, vany, skříňky dřezů, zadní části nábytků a obrazů, digestoře apod.). V případě hubení much je třeba postřikovat plochy, na kterých se mouchy zdržují nejraději (prosluněné části zdí, okolí oken, svítidel, nosné sloupy, přepážky, místa odkládání odpadků – pokud se nevyužívají jako krmivo pro zvířata apod.). Přípravek působí po dobu několika týdnů podle kvality provedení zákroku, druhu postřikované plochy, teploty, vlhkosti, prašnosti apod. Na plochách bílených vápnem rychle podléhá deaktivaci. Přestává působit po umytí, setření, spláchnutí apod. postříkané plochy. Před provedením dezinsekce odstraňte na dobu zákroku z místnosti lidi a zvířata. Postřik nepoužívejte na žlaby, napáječky a jiné povrchy, se kterými mohou přijít do styku zvířata. Vepříny postřikujte od výšky 1,5 m a kravíny od výšky 2 m od podlahy nahoru.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníChraňte proti kontaminaci přípravkem potraviny, nádobí na potraviny a krmivo. Před provedením dezinsekce je odstraňte z místnosti nebo pečlivě přikryjte. Postřik nepoužívejte na povrchy přicházející do styku s potravinami. Vyhýbejte se setrvání v dosahu rozprašované pracovní kapaliny. Zabraňte unášení přípravku průvany. Nepostřikujte díly strojů, instalací, elektromotorů apod. Připravená užitková kapalina se musí spotřebovat co možná nejrychleji. Nesmí se ponechávat na následující den. Objekt může být předán do užívání po úplném vyschnutí postříkaných ploch a pečlivém vyvětrání (doba větrání místnosti po použití přípravku: cca 1 h). Zbytky užitkové kapaliny a vodu použitou k mytí vylijte co možná nejdál od vodních nádrží a zdrojů.
Způsob skladováníUchovávejte obal těsně uzavřený. Uchovávejte pouze v původním obalu při teplotě nepřesahující 0 – 30 °C. Uchovávejte pouze v původním obalu. Skladujte bez přístupu slunečního světla. Zabraňte promrznutí přípravku.
Doba použitelnostiPři dodržení skladovacích podmínek v originálních nepoškozených obalech je doba použitelnosti přípravku 3 roky od data výroby.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03