logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

ATAK Sada proti klíšťatům a komárům

[ Zpět ]

NázevATAK Sada proti klíšťatům a komárům
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska94/2015
Držitel rozhodnutíASPLANT-SKOTNICCY Sp. J., 43-600 Jaworzno, ul. Chopina 78 A , Polsko/ Mgr. Miloš Krejsa, Nekoř 74, 561 63 Nekoř, Česká republika,
VýrobceASPLANT-SKOTNICCY Sp. J., 43-600 Jaworzno, ul. Chopina 78 A , Polsko/ Distribuce a balení pro ČR: AgroBio Opava, s.r.o., Arnoštov 192, 747 33 Oldřišov, Česká republika
Složeníobsah biologicky účinné látky: 200 g permethrin m-fenoxybenzyl-[3-(2,2-dichlorvinyl)-2-dimethylcyklopropankarbamát v 1 litru přípravku,
Popis přípravkuInsekticidní přípravek ve formě koncentrátu zahuštěné emulze pro ředění vodou k postřiku, s názvem ATAK Sada proti klíšťatům a komárům obsahující biologicky účinnou látku: 200 g permethrin m-fenoxybenzyl-[3-(2,2-dichlorvinyl)-2-dimethylcyklopropankarbamát v 1 litru přípravku a adjuvant (pomocný přípravek neobsahující pesticidy) s názvem Grassfil obsahující min. 85 % polyterpenové pryskyřice. Koncentrát emulzní pro ředění vodou slámové barvy, charakteristické vůně, pH (1% vodná emulze): 6,5 – 8,0.
Balení 
UžitíDvousložkový insekticidní přípravek ve formě koncentrátu zahuštěné emulze pro ředění vodou k hubení klíšťat a komárů při plošných aplikacích ve venkovních prostorách. Směs složek účinkuje kontaktně a požerově na klíšťata a komáry, a současně vykazuje silný repelentní účinek - také na užitečný hmyz. Přísada adjuvantu zamezuje rychlému splachování insekticidního přípravku z ošetřených ploch, což zajišťuje prodloužený účinek přípravku. Insekticidní přípravek hubí a odpuzuje klíšťata a komáry při plošných aplikacích (pod stromy a keři zastíněných trávníky, nebo na jiných plochách) v zahrádkářských koloniích, chatových osadách, okolo domů, na sportovištích, dětských hřištích, apod. Adjuvant vytváří pod vlivem slunečního světla polymerový film umožňující, aby se biologicky aktivní látka (obsažená v insekticidním přípravku) udržovala na ošetřených plochách po delší dobu.
Způsob použitíUrčete potřebná množství přípravku a adjuvantu. Obsah láhví dobře protřepejte. Odměřte určená množství přípravku a adjuvantu nalijte do nádržky postřikovače částečně naplněné vodou. Vše dobře promíchejte. Vyprázdněné obaly třikrát propláchněte a výplachovou vodu vlijte do nádržky postřikovače. Doplňte nádržku vodou do požadovaného objemu a znovu promíchejte do získání jednorodé emulze. Ihned proveďte zákrok. Přípravek působí po dobu nejméně několika dnů, a to podle kvality provedeného zákroku, druhu postřikovaného povrchu, intenzity slunečného záření, prašnosti apod. Na plochách, na kterých bylo aplikováno vápno, rychle podléhá deaktivaci. Hubení klíšťat a komárů ve venkovním prostředí: metoda postřiku: zhotovit 1 % pracovní roztok pro insekticid i adjuvant (tj. směs, 10 ml insekticidního přípravku ATAK Sada proti klíšťatům a komárům + 10 ml adjuvantu Grassfil, na 1 l vody). Používat v dávce 1 l pracovního roztoku na 20 m2 plochy. Zákrok muže být proveden pomocí většiny typu postřikovačů používaných pro hubení hmyzu. Používat hrubší postřik – pro lepší pokryvnost insekticidu.Vyhýbat se provádění zákroku v deštivých dnech a těsně před očekávanými dešťovými srážkami, které mohou způsobit spláchnutí postřikem nanesené vrstvy přípravku z postříkaných povrchů. Trvanlivost nanesené vrstvy přípravku závisí hlavně na intenzitě slunečního záření. Při aplikačním postřiku se plocha prochází ideálně dvakrát, a to ve směrech na sebe kolmých. Vzhledem k vývoji škůdců (klíšťat) se doporučuje termín postřiku ideálně v dubnu (2. polovina dubna), kdy je hlavní výskyt 1. generace klíšťat, až do konce června. Další postřik se doporučuje v polovině září (druhá generace klíšťat).
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníInsekticidní přípravek je toxický pro včely! Nepoužívat v blízkosti včelínů. Zákrok provádět v pozdních večerních hodinách nebo brzy ráno. Při zásahu proti klíšťatům a komárům neošetřovat rostliny, které jsou určeny pro konzumaci nebo jako krmivo. Vstup na ošetřené venkovní plochy je možný až po zaschnutí postřiku. Časové období potřebné pro biocidní účinek: s okamžitým účinkem Insekticidním přípravkem nesmějí být postřikovány žádné potraviny, nádobí na potraviny nebo krmiva.
Způsob skladováníUchovávejte obal těsně uzavřený. Uchovávejte pouze v původním obalu při teplotě nepřesahující 0 – 30 °C. Uchovávejte pouze v původním obalu. Skladujte bez přístupu slunečního světla. Zabraňte promrznutí přípravku.
Doba použitelnostiPři dodržení skladovacích podmínek v originálních nepoškozených obalech je doba použitelnosti přípravku 3 roky od data výroby.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03