logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare
 


LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Bacoban

[ Zpět ]

NázevBacoban
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska10/2016
Držitel rozhodnutíRopimex R.Opel GmbH Geschäftsbereich Adexano Hygiene-Systeme, Bildstocker Straße 12, DE – 66538 Neunkirchen/BIONET PLUS s.r.o., 1. Máje 57, 281 63 Kozojedy, Česká republika,
VýrobceRopimex R.Opel GmbH Geschäftsbereich Adexano Hygiene-Systeme, Bildstocker Straße 12, DE – 66538 Neunkirchen
Složení100 g roztoku obsahuje: 49,4 g ethanol, 7,1 g isopropanol, 0,71 g Benzalkoniumchloride, 0,05 g Pyridin-2-thiol-1-oxid, sodium salt, čisticí složka, rozpouštědlo rozpustné ve vodě, vůně
Popis přípravkubezbarvá kapalina, specifická vůně výrobku / parfémováno, s aerosolovým rozprašovačem,
Balení 
UžitíBacoban® je potahová směs na bázi alkoholu, která kombinuje tři základní hygienické vlastnosti. V prvé řadě se jedná o typický desinfekční roztok. Za druhé Bacoban® poskytuje tzv. efekt snadné údržby, a jako třetí v řadě, Bacoban materiál následně vykazuje prodloužený baktericidní a virucidní efekt. Bacoban® je multifunkční dezinfekční roztok založený na chemické nanotechnologii. Po provedení desinfekční procedury Bacoban® vytvoří tenký film ve vrstvě několika set nanometrů (miliontina metru), který brání přilnavosti materiálů a vede k odpudivosti tekutin téměř na každém povrchu (kov, plast, sklo, textil). Ošetřený povrch se vyznačuje efektem“ snadné údržby“. Např. tendence znečištění usazeninami je výrazně snížena a povrch lze rychlejia s nížšími náklady umýt. Navíc je povrch schopen ničit aktivně patogeny až po dobu 10 dní (prodloužený biocidní efekt).
Způsob použitíK okamžitému použití. Spotřeba 20g/m2 (záleží na typu aplikace). Výrobek obsahuje alkohol, proto doporučujeme vyzkoušet nejprve citlivost povrchu. V závislosti na velikosti kontaminace nastříkejte rozprašovačem Bacoban® na povrch a nechte 5 minut působit. Poté setřete ubrouskem nebo textilní utěrkou. Materiál následně vykazuje efekt snadné údržby a biocidní účinek. Při první aplikaci je vhodné nechat výrobek působit na podkladovém materiálu několik hodin pro efektivní navázání nanočástic k povrchu a aktivování efektu pro snadnou údržbu.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníSouhlasíme s používáním přípravku Bacoban ve veterinární praxi a potravinářských provozech za předpokladu, že přípravkem nebudou ošetřovány povrchy přicházející do přímého kontaktu s potravinami.
Způsob skladováníPři teplotě 0 °od 5°C do 25°C v těsně uzavřených nádobách
Doba použitelnosti2 roky

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Květen 2019 12:02