logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Bacoban

[ Zpět ]

NázevBacoban
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska10/2016
Držitel rozhodnutíRopimex R.Opel GmbH Geschäftsbereich Adexano Hygiene-Systeme, Bildstocker Straße 12, DE – 66538 Neunkirchen/BIONET PLUS s.r.o., 1. Máje 57, 281 63 Kozojedy, Česká republika,
VýrobceRopimex R.Opel GmbH Geschäftsbereich Adexano Hygiene-Systeme, Bildstocker Straße 12, DE – 66538 Neunkirchen
Složení100 g roztoku obsahuje: 49,4 g ethanol, 7,1 g isopropanol, 0,71 g Benzalkoniumchloride, 0,05 g Pyridin-2-thiol-1-oxid, sodium salt, čisticí složka, rozpouštědlo rozpustné ve vodě, vůně
Popis přípravkubezbarvá kapalina, specifická vůně výrobku / parfémováno, s aerosolovým rozprašovačem,
Balení 
UžitíBacoban® je potahová směs na bázi alkoholu, která kombinuje tři základní hygienické vlastnosti. V prvé řadě se jedná o typický desinfekční roztok. Za druhé Bacoban® poskytuje tzv. efekt snadné údržby, a jako třetí v řadě, Bacoban materiál následně vykazuje prodloužený baktericidní a virucidní efekt. Bacoban® je multifunkční dezinfekční roztok založený na chemické nanotechnologii. Po provedení desinfekční procedury Bacoban® vytvoří tenký film ve vrstvě několika set nanometrů (miliontina metru), který brání přilnavosti materiálů a vede k odpudivosti tekutin téměř na každém povrchu (kov, plast, sklo, textil). Ošetřený povrch se vyznačuje efektem“ snadné údržby“. Např. tendence znečištění usazeninami je výrazně snížena a povrch lze rychlejia s nížšími náklady umýt. Navíc je povrch schopen ničit aktivně patogeny až po dobu 10 dní (prodloužený biocidní efekt).
Způsob použitíK okamžitému použití. Spotřeba 20g/m2 (záleží na typu aplikace). Výrobek obsahuje alkohol, proto doporučujeme vyzkoušet nejprve citlivost povrchu. V závislosti na velikosti kontaminace nastříkejte rozprašovačem Bacoban® na povrch a nechte 5 minut působit. Poté setřete ubrouskem nebo textilní utěrkou. Materiál následně vykazuje efekt snadné údržby a biocidní účinek. Při první aplikaci je vhodné nechat výrobek působit na podkladovém materiálu několik hodin pro efektivní navázání nanočástic k povrchu a aktivování efektu pro snadnou údržbu.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníSouhlasíme s používáním přípravku Bacoban ve veterinární praxi a potravinářských provozech za předpokladu, že přípravkem nebudou ošetřovány povrchy přicházející do přímého kontaktu s potravinami.
Způsob skladováníPři teplotě 0 °od 5°C do 25°C v těsně uzavřených nádobách
Doba použitelnosti2 roky

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03