logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare
 


LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Deprosan Premix

[ Zpět ]

NázevDeprosan Premix
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska65/2016
Držitel rozhodnutíPALMAX spol. s r.o., Korytná 33, 687 52 Korytná, Česká republika
VýrobcePALMAX spol. s r.o., Korytná 33, 687 52 Korytná, Česká republika
Složeníúčinné látky: chlorhexidin diglukonát (ES 242-354-0) 14 g/kg (1,4 % hm.), propan-2-ol (ES 200-661-7) 20 g/kg (2 % hm.),
Popis přípravkučervená kapalina, zápach (vůně): charakteristický, hodnota pH (při 20°C): 5,7 - 6,4,
BaleníHmotnost obsahu (nebo objem): 20 kg, 200 kg, 1000kg
UžitíDezinfekční prostředek pro ošetření vemene před dojením s látkami ošetřujícími pokožku vemene a působícími jako prevence mastitid. Prostředek je určen k dezinfekci vemene před dojením, k dezinfekci utěrek a strukových násadců. Má silný čisticí účinek na struky, změkčuje pokožku. Stimulace struků s utěrkami namočenými v prostředku umožňuje rychlé uvolnění oxytocinu, tím dochází k rychlému spuštění mléka. Vláčná pokožka se opětovně lépe čistí.
Způsob použitíPřed dojením: Připravte pracovní roztok (6 - 10 ml přípravku na 1 l vody) o teplotě 20 - 30 ?C, do roztoku namočte čisté utěrky a vyždímejte je. Během dojení: Utírejte struky vlhkou utěrkou. Po dojení: Vyperte utěrky v teplé vodě o teplotě max. 60 ?C. Do následujícího dojení utěrky namočte do dezinfekčního roztoku DEPROS PREDIP.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníNepoužívejte společně s jinými prostředky. Upotřebené pracovní roztoky vypouštějte pouze do kanalizace zakončené čistírnou odpadních vod.
Způsob skladováníSkladujte v původních uzavřených obalech při teplotě 5 - 25 ?C. Chraňte před mrazem, sálavým teplem a přímým slunečním zářením. Skladujte odděleně od potravin, nápojů a krmiv.
Doba použitelnostispotřebujte do 12 měsíců od data výroby.

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Květen 2019 12:02