logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare
 


LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

BLATTOXUR® GEL

[ Zpět ]

NázevBLATTOXUR® GEL
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska12/2017
Držitel rozhodnutíBLEU LINE S.r.l. Via Virgilio, 28 - Z.I. Villanova - 47122 Forl? (FC), Itálie,
VýrobceKwizda France SAS - Val d’Iz? (Francie
Složení100 g přípravku obsahuje Acetamiprid 2 g, potravní návnada do 100 g
Popis přípravkusvětle hnědá pasta (gel), slabého charakteristického zápachu
Baleníkartuše 30 g
UžitíInsekticidní nástraha k přímému použití ve formě gelu, určená pro hubení rusa domácího (Blattella germanica), švába obecného (Blatta orientalis), švába amerického ( Periplaneta americana) a švába hnědopásého (Supella longipalpa). Nástraha je účinná na všechna larvální stádia a na dospělce těchto druhů, bez ohledu na jejich stáří. Přípravek BLATTOXUR® GEL obsahuje acetamiprid, který patří mezi neonicotinoidy. Tato látka účinkuje na hmyz požerově i kontaktně. U zasaženého hmyzu narušuje předávání nervových signálů v postsynaptické fázi, a tím působí jeho uhynutí. Rusi a švábi ochotně požírají přípravek v letálním množství a jsou k němu lákáni potravními návnadou a přídatnými látkami, ze vzdálenosti několika metrů. Přípravek zůstává účinný po dobu několika týdnů, ale již za 5 nebo 6 dní po aplikaci zničí celou populaci rusů a švábů. Aplikovaný přípravek nestéká, nevsakuje se, nezbarvuje povrchy, na které byl aplikován, ani nevysychá.
Způsob použitízpůsob použití: Přípravek aplikujte v dávkách velikosti čočky do všech míst, kde se přes den rusi a švábi ukrývají, do štěrbin a prasklin stěn, do okolí rozvodů vody, na temná a teplá místa. Dávkování proti rusu domácímu a švábu hnědopásému: Kuchyně a jiná místa, kde jsou připravovány potraviny: 2 – 3 dávky na m2; Koupelny a jiná vlhká a teplá místa: 2 – 3 dávky na m2; Jiná místa: 1 – 2 dávky na 10 -15 m2.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníChraňte před dětmi a nepoučenými osobami. Uchovávejte mimo dosah domácích zvířat. Při nakládání s přípravkem a při jeho aplikaci zabraňte kontaminaci potravin, nápojů a krmiv a jejich obalů. Používejte podle návodu k použití a v doporučeném dávkování. Zabraňte kontaminaci kůže a očí. Po skončení práce s přípravkem a při kontaminaci kůže se dobře umyjte vodou a mýdlem. Nepoužívejte ve volné přírodě. Přípravek je možné podávat jen v neporušených originálních obalech. Prázdné obaly přípravku nelze používat k jiným účelům.
Způsob skladováníSkladujte v originálních neporušených uzavřených obalech, v suchém, čistém, dobře větratelném a uzavřeném skladu, při teplotě vyšší než + 5°C, odděleně od potravin, léků, krmiv, dezinfekčních prostředků a jiných těkavých látek a obalů od těchto látek. Přípravkem kontaminované obaly a zbytky přípravku skladujte a likvidujte jako nebezpečný odpad.
Doba použitelnostiSpotřebujte do 2 roků od data výroby uvedeném na obalu.

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Květen 2019 12:02