logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare
 


LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

ETOFENBLU

[ Zpět ]

NázevETOFENBLU
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska15/2017
Držitel rozhodnutíBLEU LINE S.r.l. Via Virgilio, 28 - Z.I. Villanova - 47122 Forl? (FC) – Itálie
VýrobceFERBI S.r.l. – viale 1°Maggio C.da Ripoli – 64023 Mosciano S.Angelo (TE), Itálie, SELECTA S.r.l. Via Tacito, 9 - 20094 Corsico (MI), Itálie
Složení100 g přípravku obsahuje Etofenprox 12 g (123,6 g/l), Piperonyl bioxid 20 g (206,0 g/l), Ko-formulanty do 100 g. OBSAHUJE: kalcium dodecylbenzen sulfonat, lineární; etofenprox.
Popis přípravkuKapalina jantarové barvy, typického zápachu.
Balení250ml-1 L
UžitíInsekticidní koncentrát ve vodní mikroemulzi, určený k naředění vodou a k aplikaci postřikem proti širokému spektru škodlivého létajícímu hmyzu, jako jsou mouchy, komáři, pakomáři, vosy, zavíječi, tiplici a muchničky, a lezoucímu hmyzu jako jsou rusi, švábi, mravenci, rybenky, pavouci, brouci, blechy, apod. v bytech, školách, veřejných budovách, úřadech, rekreačních objektech, hotelích, ubytovnách zařízeních, restauracích, provozovnách veřejného stravování, zdravotnických zařízeních, potravinářských výrobnách a provozovnách, v průmyslových provozovnách, v objektech živočišné výroby, v objektech chovů zvířat, v prostředcích veřejné dopravy a pro hubení dospělých komárů v okolí obytných budov pod. ETOFENBLU je insekticidním koncentrátem, jeho účinnou látkou je etofenprox, což je phenoxy-derivat nové generace, jehož účinnost je zesilována piperonyl butoxidem. Přípravek má vysokou akutní i dlouhodobou reziduální účinnost na všechny druhy škodlivého hmyzu. Účinkuje kontaktně i požerově tím, že porušuje normální činnost nervové soustavy hmyzu. Přípravek je účinný i proti hmyzu rezistentnímu k organofosfátům, karbamátům a pyrethroidům.
Způsob použitíPřípravek ETOFENBLU nařeďte vodou na 0,5 – 1,5% pracovní směs (tj.: 50 – 150 ml přípravku do 10 litrů vody) v závislosti na síle zamoření. Aplikujte postřikem na všechna místa a do všech úkrytů hmyzu, za použití standardních typů ručních tlakových nebo motorových postřikovačů, v dávce 1 litr na 10 m2 ošetřené plochy. Naředěný přípravek spotřebujte během dne jeho přípravy. Pro aplikaci v okolí budov proti komárům, vosám a pakomárům použijte ředění 0,5 – 1% (tj. 50-100 ml přípravku do 10 litrů vody). Proti mravencům, pavoukům a mouchám použijte ředění 1-1,5% (tj. 100-150 ml přípravku do 10 litrů vody) s tím, že vyšší koncentraci použijete proti mouchám a v případě silnějšího zamoření. Pro aplikaci proti komárům ukrytým ve vegetaci použijte ředění 50 ml přípravku do 10 litrů vody a postřik aplikujte v takovém množství, aby z vegetace neodkapával. Pro aplikaci ve vnitřních prostorách proti švábům a rusům, pavoukům a jiným druhům lezoucího hmyzu použijte ředění 1% (tj. 100 ml přípravku na 10 litrů vody). Proti blechám použijte ředění 1,5% (tj. 150 ml přípravku do 10 litrů vody) a postřik aplikujte na celou podlahovou plochu a na stěny do výše asi 1 m. Přípravek neaplikujte na materiály a tkaniny, s kterými přicházejí lidé a domácí zvířata do přímého kontaktu. Aplikaci podle potřeby opakujte. Přípravek ETOFENBLU nezanechává při postřiku nepříjemný zápach a nepoškozuje ošetřené povrchy. V případě pochybností vyzkoušejte nejdříve postřik na malé, nenápadné ploše.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
Upozorněnípostřik provádějte v nejchladnějších hodinách dne, nejlépe brzy ráno. V potravinářských provozovnách i v jiných typech prostor odstraňte před postřikem potraviny, nápoje a krmiva, nebo je zajistěte, aby nebyly postřikem přímo zasaženy. Při aplikaci postřiku v objektech živočišné výroby a chovu zvířat provádějte postřik bez přítomnosti zvířat a zvířata vraťte až po úplném zaschnutí postřiku. Postřik opakujte v intervalech 15-20 dní nebo v kratších intervalech v případě, že se škůdci znovu objeví dříve. Chraňte před dětmi a nepoučenými osobami. Uchovávejte mimo dosah domácích zvířat.
Způsob skladováníSkladujte v originálních neporušených uzavřených obalech, v suchém, čistém, dobře větratelném a uzavřeném skladu, při teplotě vyšší než + 5°C, odděleně od potravin, léků, krmiv, dezinfekčních prostředků a obalů od těchto látek. Přípravkem kontaminované obaly a zbytky přípravku skladujte a likvidujte jako nebezpečný odpad.
Doba použitelnostiSpotřebujte do 2 roků od data výroby uvedeném na obalu

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Květen 2019 12:02