logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

AMPLAT

[ Zpět ]

NázevAMPLAT
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska36/2017
Držitel rozhodnutíI.N.D.I.A INDUSTRIE CHIMICHE S.r.l.,Via Sorgaglia, 25 – 35020 Arre (PD) - Italy
VýrobceI.N.D.I.A INDUSTRIE CHIMICHE S.r.l.,Via Sorgaglia, 25 – 35020 Arre (PD) - Italy
Složení100g výrobku obsahuje: Cypermethrin 47,89g/l, Tetramethrin 23,69g/l, Piperonylbutoxid 115,88g/l;
Popis přípravkubazbarvá kapalina charakteristického zápachu
Balení 
UžitíAMPLAT je insekticid se širokospektrálním účinkem, aktivní při styku. Je účinný proti mouchám, komárům (komár pisklavý a komár tygrovaný) a švábům. Insekticid začne po aplikaci rychle působit a jeho účinek dokáže přetrvávat několik týdnů, v závislosti na poloze ošetřených povrchů (v interiéru nebo v exteriéru budov, vystavených nebo nevystavených slunci) a teplotě (velmi vysoké denní nebo noční teploty mohou zkrátit přetrvávání účinku insekticidu). Přítomnost tří aktivních složek včetně Piperonylbutoxidu snižuje riziko vývinu odolnosti vůči přípravku. AMPLAT lze používat pro ošetření externích povrchů budov nebo pro ošetření interiéru garáží, skladů, podkroví, sklepů, větracích šacht nebo v každém případě míst, která lze větrat. AMPLAT lze po rozředění ve vodě používat prostřednictvím čerpadel, rozprašovačů a postřikovačů nebo po rozředění v olejovitém nosiči v zařízeních na tepelnou mlhu (např. pro ošetření septiků a kanalizačních svodů).
Způsob použitíAMPLAT je třeba rozředit ve vodě v níže uvedených koncentracích: 1,5% až 2% roztok proti švábům a mouchám; litr roztoku slouží pro ošetření přibližně 15 m?; 0,2% až 0,4% roztok proti komárům (ve stadiu dospělosti); doporučuje se rozprášit roztok na místech, kde se komáři obvykle zdržují v denních hodinách. AMPLAT je třeba rozředit v olejovitém nosiči pro aplikaci prostřednictvím zařízení na tepelnou mlhu v níže uvedených množstvích: 25 ml přípravku na litr nosiče pro ošetření 1000 metrů krychlových v případě kontroly hmyzu ve fázi aktivního přesunu; 50 ml přípravku na litr nosiče pro ošetření přibližně 1000 metrů krychlových v případě kontroly zahnízděného hmyzu.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníNepoužívejte v koncentrované podobě: dodržujte pokyny uvedené v návodu k použití. Přípravek musí používat výhradně specializovaný personál. Před návratem se místnost musí dostatečně vyvětrat. Neprovádějte kontaminaci během použití potravin nebo nápojů nebo nádob určených pro jejich uložení. Při používání přípravku nejezte, nepijte ani nekuřte. Přípravek uchovávejte v dostatečné vzdálenosti od potravin, krmiv a nápojů. Nepoužívejte v zemědělství. Po manipulaci a v případě kontaminace se důkladně umyjte vodou a mýdlem.Neaplikovat na zvíře!Neaplikovat v přítomnosti zvířat, obzvlášť v přítomnosti koček!
Způsob skladování 
Doba použitelnosti2 roky

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03