logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Ratimor Fresh Bait

[ Zpět ]

NázevRatimor Fresh Bait
Skupina14 - rodenticid
Číslo stanoviska8/2017
Držitel rozhodnutíUnichem D.O.O., Sinja Gorica 2, Vrhnika, S1-1360, Slovenia,
Výrobcevýrobce účinné látky/výrobce přípravku: Pelgar International Ltd. Unit 13, Newman Lane Industrial Estate, Alton, Hants. GU34 2 QR. UK,
Složení: brodifacoum 0,05g/kg (0,005%), CAS číslo: 56073-10-0,
Popis přípravkuderatizační nástraha v podobě měkké červené pasty s malými kousky modré barvy,s mírně voní dřevem,
Balení 
Užitírodenticid určený k profesionálnímu i neprofesionálnímu použití k hubení potkanů (Rattus norvegicus), krys (Rattus rattus) a myší (Mus musculus) uvnitř i vně budov za účelem ochrany veřejného zdraví, uskladněných produktů a materiálů. Dále pak pro použití profesionálními uživateli v kanalizačních systémech.
Způsob použitíUmístěte nástrahu tam, kde se objevují známky aktivity hlodavců (trus, výskyt nor nebo jejich blízkost cestičky, známky požívání potravy). Zásadou je rozmístění více nástrah na více místech. Velké dávky nástrahy zvyšují riziko pro zvířata, proti kterým není určena. Proto používejte nejlépe deratizační staničky, do kterých nástrahu umístíte. Zajistěte nástrahu tak, aby ji nebylo možné odtáhnout. Pokud se výrobek používá na veřejně přístupných místech, tato místa musí být v průběhu procesu likvidace hlodavců označena a u nástrah musí být také oznámení, které upozorňuje riziko primární a sekundární otravy antikoagulantem a popisuje první pomoc v případě otravy. Dávkování: pro myši (mus muscuslus) při vysokém výskytu jako dávku použijte nástrahu 10 – 20g do deratizačních staniček nebo do přirozených úkrytů hlodavců v rozestupech 2m. Při nízkém výskytu použijte tutéž dávku v rozestupech 5m.Pro potkany a krysy jako dávku použijte nástrahu 10 – 60g a dávky nástrahy rozmístěte v rozestupech 10m, při velkém výskytu hlodavců (přemnožení) v rozestupech 5m.
Bezpečnost práce 
UpozorněníNa místa, která nejsou přirozeně chráněna, je nutné používat pro nástrahu bezpečné deratizační staničky
Způsob skladování 
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03