logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

MIKASAN P

[ Zpět ]

NázevMIKASAN P
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska159-98/C
Držitel rozhodnutíMIKA a.s., Skalka 1858, 560 02 Česká Třebová, Česká republika.
VýrobceMika, Česká Třebová, Česká republika.
SloženíKyselina fosforečná, tenzidy.
Popis přípravkuČirá kapalina.
Balení25 l, 200 l.
UžitíKyselý pěnivý čistící prostředek pro potravinářské provozy, zejména k proplachu potrubních systémů na dojírnách a mlékárnách. Odstraňuje anorganické usazeniny, silně pění a vytvořená pěna je stabilní, emulguje tuky a bílkoviny, je snadno oplachovatelný.
Způsob použitíPřípravek je vhodný do zpěňovačů, doporučuje se před vlastním čištěním provést oplach zbytků tuků a bílkovin teplou nebo studenou vodou. Pro zařízení a nádrže v doporučené koncentraci 3,0 – 5,0 %, při teplotách 40 – 50°C, po dobu 10 - 15 minut.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě schválené MZ ČR.
UpozorněníPracovní roztoky je nutné před vypuštěním neutralizovat podle pokynů výrobce. Přípravek je omezeně použitelný na hliníkové povrchy !. Po použití musí následovat důkladný oplach čistou vodou !
Způsob skladováníPři teplotě 0 – 25°C.
Doba použitelnosti24 měsíců.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03