logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

DEMYRO A EFFECT

[ Zpět ]

NázevDEMYRO A EFFECT
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska161-02/C
Držitel rozhodnutíCheport spol.s.r.o., Lhotsko 93, 763 12 Vizovice, Česká republika.
VýrobceCheport spol.s.r.o., Lhotsko 93, 763 12 Vizovice, Česká republika.
SloženíChlornan sodný, hydroxid sodný, trifosforečnan pentasodný, difosforečnan tetrasodný, tenzidy, stabilizátory.
Popis přípravkuNažloutlá kapalina s charakteristickým zápachem po chlóru.
Balení15 l, 20 l, 60 l, 200 l, 1000 l.
UžitíAlkalický dezinfekční a čistící prostředek na bázi aktivního chlóru a tenzidů, který je určen k dezinfekci a mytí především potrubních systémů v zemědělské prvovýrobě mléka a v potravinářském průmyslu. DEMYRO A EFFECT se používá ke každodenní dezinfekci a čištění v kombinaci s Demyrem K nebo Demyrem K EFFECT. Je doporučeno používat po ranním dojení DEMYRO A EFFECT, Po večerním dojení Demyro K nebo Demyro K EFFECT.
Způsob použitíPřípravek DEMYRO A EFFECT se používá denně po ranním dojení. Pro čištění a dezinfekci potrubního systému a dojíren se DEMYRO A EFFECT ředí pitnou vodou v poměru 1 litr DEMYRA A EFFECT na 200 litrů pitné vody. Pro zajištění optimálního účinku je nutno před aplikací přípravku dokonale propláchnout potrubní systém. Proto po vypuštění zbytků mléka se potrubí nejdřív propláchne studenou pitnou vodou, o teplotě 35°C s výtěrem zbytků mléka molitanovým válcem. V takto připraveném systému se pak nechá asi 30 minut cirkulovat roztok DEMYRA A EFFECT při teplotě asi 20-40°C, pak se roztok vypustí a potrubí se proplachuje studenou pitnou vodou. Proplachování se ukončí jakmile hodnota pH proplachovací vody je stejná na výstupu jako u vody vstupní. (Hodnota pH se stanovuje univerzálními pH papírky). .
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě
Upozornění 
Způsob skladováníPři teplotě 0-20°C, skladujte v temnu a chladu. Nevystavujte slunečnímu záření.
Doba použitelnosti6 měsíců.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03