logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

 

V následující tabulce lze  při kliknutí na název biocidu získat základní informace o biocidním přípravku, na který vydal ÚSKVBL stanovisko.

 Aktualizováno: 2.8.2017

CIMETROL SUPER

[ Zpět ]

NázevCIMETROL SUPER
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska23/2016
Držitel rozhodnutíPelGar International Ltd., Unit 13, Newman Lane, Industrial Estate, Alton, Hampshire GU34 2 QR, Velká Británie/PelGar s.r.o., Na výsluní 2424/7, 100 00 Praha 10,
VýrobcePelGar International Ltd., Unit 13, Newman Lane, Industrial Estate, Alton, Hampshire GU34 2 QR, Velká Británie
Složení25% w/w cypermethrin; 10% w/w tetramethrin; 20% w/w piperynol butoxid; 1% w/w pyriproxyfen (růstový regulátor),
Popis přípravkususpoemulzní čtyřsložkový koncentrát, skupenství (při 20°C) : bezbarvá kapalina se slabým zápachem, pH hodnota : není k dispozici,
Balení 
UžitíInsekticidní čtyřsložkový koncentrát 3 syntetických pyrethroidů a růstového regulátoru (IGR) pro hubení široké škály lezoucího a létajícího hmyzu a jejich larev (štěnice, blechy, švábi, moli, vosy). Specificky formulován pro hubení štěnic a blech! Cimetrol Super lze použít k ochraně domácností, skladišť, sil a provozoven pro skladování a zpracování obilí, surovin a hotových výrobků v zemědělsko-potravinářském komplexu a ve veřejných budovách, skládkách, nemocnicích, restauracích, kuchyních a hotelích, atd. Cimetrol Super obsahuje kombinaci 3 účinných látek a růstového regulátoru ve formě suspoemulzního koncentrátu. Cypermethrin omračující a rychlý smrtící účinek. Tetramethrin synergující složka s vypuzovacím a zesilujícím efektem. Piperonyl Butoxid synergující složka urychlující účinek insekticidů v nižších koncentracích. Pyriproxyfen růstový regulátor (IRG) – přerušuje vývoj jedinců, kteří přežili účinnost smrtící složky cypermethrinu, jejich vývoj v dospělce nebude dokončen. Neobvyklá formulace tzv. „suspoemulze“ kombinuje výhody suspenzního koncentrátu (dlouhodobý efekt) a vodní emulze (rychlý účinek). Vysoká účinnost přípravku je dána kombinací růstového regulátoru a akutně působícího pyrethroidního insekticidu.
Způsob použitíK malé části celkové vody na ředění se do postřikovače (doporučujeme nízkotlaké) přidá stanovená dávka přípravku a po zamíchání dodá zbývající voda do 5 litrů postřikové jíchy. Vše se důkladně promíchá. 1litr připraveného roztoku postačí na 20m? ošetřeného povrchu. Neponechávejte připravený roztok přes noc! Při aplikaci nutno počítat s tím, že nasáklivé povrchy absorbují více roztoku, naopak u hladkých nebo lesklých povrchů dochází ke stékání. Štěnice: Aplikovat na místa nejčastějšího výskytu štěnic jako jsou matrace, lůžkoviny, postele včetně rámů a čel, nábytek, dřevěná obložení, stěny pod uvolněnými tapetami, praskliny v omítkách, okraje koberců, předložek a místa pod nimi, knihovny atd. Zvláštní pozornost je třeba věnovat trhlinám, škvírám a mezerám v místech na spaní. Švábi, moli, vosy: Aplikuje se na místa, kde byl hmyz nalezen. Nutno ošetřit prostory okolo vodních trubek, rámů dveří, okenních rámů, chladniček, zásuvek, mezery, škvíry u stěn. Blechy: Před použitím doporučeno důkladné vyluxování. Postřikujte koberce včetně spodních stran, polštáře a místa, kde se zdržují domácí zvířata. Dávkování: Cílový hmyz Přípravek/Voda Pokyny Lezoucí hmyz Rutinní použití 25 ml/50 ml Udržování, místní údržba Silné zamoření 5 litrů/5 litrů Totální vyčištění Létající hmyz Rutinní použití 25 ml/5 litrů Pro regulaci zbylého a odpočívajícího hmyzu Ochranná lhůta: Vstup na ošetřená místa po úplném zaschnutí přípravku, což trvá asi hodinu. Neaplikovat na zvířata!
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníNechráněným osobám a zvířatům zamezit vstup na ošetřovaná místa. Zákaz používání přípravku ve volné přírodě!
Způsob skladováníSkladujte v originálních neporušených obalech při teplotě +15° až +25°C, odděleně od potravin a krmiv, mimo dosah dětí, nepoučených osob a domácích zvířat, odděleně od hnojiv, dezinfekčních prostředků a prázdných obalů od těchto látek. Chraňte před přímým slunečním světlem a mrazem. Pouze po velmi důkladném vypláchnutí, lze předat prázdné samodávkovací lahve k recyklaci do sběrného dvora, do části nebezpečného odpadu. Oplachovou vodu použijte k ředění přípravku. Spotřebujte celý obsah lahve, jinak se musí zacházet se zbytkovým materiálem jako nebezpečným odpadem včetně lahve.
Doba použitelnostiMinimálně 2 roky od data výroby při předepsaném způsobu skladování.

Aktualizováno Středa, 02 Srpen 2017 08:22