logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare
 


LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

SAVAGRO A +

[ Zpět ]

NázevSAVAGRO A +
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska125/2007
Držitel rozhodnutíBochemie, spol. s r.o., Lidická 326, 735 91 Bohumín, Česká republika
VýrobceBochemie, Bohumín, Česká republika.
SloženíHydroxid sodný min. 80 g/l, chlornan sodný min. 40 g/l
Popis přípravkuSvětležlutý roztok slabě zapáchající po chloru.
Balení50 l, PE obaly.
UžitíAlkalický tekutý dezinfekční, mycí a odmašťovací přípravek pro ošetřování potrubních systémů, nádrží a tanků v zemědělství a potravinářském průmyslu .
Způsob použitíPracovní koncentrace:pro pravidelné mytí a dezinfekci potrubních systémů se SAVAGRO + ředí v poměru 0,5 litru na 100 litrů pitné vody t.j. 0,5 % - ní roztok. Po vypuštění zbytků mléka ze systému je nutné zařízení nejdříve propláchnout studenou pitnou vodou. Poté se nejméně po dobu 20 minut nechá v systému cirkulovat dezinfekční roztok při udržování teploty v rozmezí 45 až 60 °C. Poté se roztok vypustí a systém se proplachuje čistou pitnou vodou přibližně 20 minut, pokud hodnota pH výstupní vody není shodná s vodou vstupní ( až do neutrální reakce).
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě schválené MZ ČR.
UpozorněníPoužití alkalického přípravku Savagro A+ a kyselého přípravku Savagro K je vhodné kombinovat podle hygienického programu uživatele.
Způsob skladováníPři teplotě 0-20°C.
Doba použitelnosti12 měsíců.

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Květen 2019 12:02