logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

 

V následující tabulce lze  při kliknutí na název biocidu získat základní informace o biocidním přípravku, na který vydal ÚSKVBL stanovisko.

 Aktualizováno: 2.8.2017

Deltasect

[ Zpět ]

NázevDeltasect
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska59/2017
Držitel rozhodnutíSHARDA Europe b.v.b.a., Jozef Mertensstraat 142, 1702 Dilbeek, Belgium
Výrobce 
SloženíDeltamethrin 25g/l (2,5%), CAS 52918-63-5, ES 258-256-6);
Popis přípravkubílá suspenze slabě charakteristického zápachu;
Balení 
UžitíEmulgovatelný insekticidní suspenzní koncentrát (SC), určený k naředění vodou a k aplikaci ve formě postřiku, proti dospělým komárům, švábům, mouchám, konkrétně proti mouše domácí (Musca domestica) a bodalce stájové ( Stomoxys calcitrans) a mravencům. Účinná látka deltamethrin, patřící mezi pyrethroidy působí kontaktně i požerově. Deltamethrin usmrcuje hmyz téměř okamžitě tím, že blokuje přenos nervových impulsů.
Způsob použitíPřípravek Deltasect nařeďte vodou a aplikujte tlakovým postřikovačem na místa výskytu členovců, do rohů místností, kolem podlahových lišt, nohou nábytku a na všechna místa, kam létající hmyz usedá a kde se lezoucí hmyz může pohybovat a ukrývat. Dávkování: proti létajícímu hmyzu - 50 ml přípravku do 5 litrů vody na 100 m2, proti lezoucímu hmyzu - 50 ml přípravku do 5 litrů vody na 100 m2. Aplikaci opakovat v intervalu 8 týdnů proti švábům a v intervalu 21 dnů proti mouchám. Reziduální účinnost minimálně 7 dní. Deltasect může být použit proti škodlivým členovcům ve vnitřních prostorách domu a v jejich bezprostředním okolí, v bytech, kulturních centrech, v hotelech, restauracích, kantýnách, barech, ve skladech, ve zdravotnických zařízeních, v dopravních prostředcích jako jsou vlaky, autobusy, letadla nebo lodě.
Bezpečnost práce 
UpozorněníPřípravek nesmí přijít do styku s potravinami, krmivy a pitnou vodou. Nesmí být aplikován přímo na zvířata a v přítomnosti zvířat. . Ve stájích zvířat musí být aplikován jen na místa, která nemohou přijít do kontaktu se zvířaty, např.: olízáním apod
Způsob skladování 
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Středa, 02 Srpen 2017 08:22