logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

FORMFAD

[ Zpět ]

NázevFORMFAD
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska4/2003
Držitel rozhodnutíMVDr.M.Forejtek FAD, Brno Česká republika.
VýrobceBrenntag CZ s.r.o., Mezi Úvozy 1850, Praha 9, Česká republika;
SloženíFormaldehyd 370g/l, methanol 70 g/l;
Popis přípravkuKapalina;
Balení 
UžitíKoncentrovaný (37%) dezinfekční přípravek pro jednorázovou dezinfekci všech omyvatelných ploch a předmětů v prázdných objektech v oblasti veterinární hygieny. Spektrum účinnosti : A, B, T, M, V;
Způsob použitíDezinfekce postřikem – pracovní koncentrace: 25 ml/l (2,5 %), doba působení 3 hodiny. Na suché plochy a předměty zbavené veškerých organických látek se aplikuje odpovídajícím aplikačním zařízením tak, aby veškeré plochy a předměty byly dostatečně smočeny pracovní roztokem.(cca 0,5 – 1 l/m2). Dezinfekce aerosolem – aplikační dávka 20 ml/1 m3, doba působení 24 hodin. Přípravek se aplikuje speciálním aplikačním zařízením do uzavřeného, dobře utěsněného prostoru. Plochy a předměty v daném prostoru musí být zbaveny veškerých organických látek a v objektech musí být před aplikací dosažena relativní vlhkost vzduchu okolo 80%. Plynování parami – aplikační dávka /1 m3 – 50 ml formaldehydu, 25 ml vody, 20 mg manganistanu draselného, doba působení 24 hodin. Do plechových nádob o obsahu nejméně 1 l na uvedenou dávku se nalije formaldehyd a voda a následně se za stálého míchání přidá manganistan draselný.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníVzhledem k tomu, že při reakci formaldehydu s manganistanem draselným dochází k výrazné termické reakci (nebezpečí požáru) musí být nádoby na vyvíjení dezinfekčních par umístěny na nehořlavém podkladu a z jejich okolí musí být odstraněny veškeré hořlavé materiály. Vzhledem k tomu, že formaldehyd ztrácí účinnost s klesající teplotou, lze jej použít k dezinfekci jen při teplotách prostředí nad 15°C.
Způsob skladováníPři teplotě do 20°C.
Doba použitelnosti12 měsíců.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03